Половина литовської делегації бойкотувала ПАРЄ через Україну

30 Вересня 2019, 15:54

Половина литовської делегації оголосила про бойкот сесії Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) у Страсбурзі на підтримку України. Про це у понеділок, 30 вересня, повідомило The Baltic Times з посиланням на BNS.

 

Зазначено, що два з чотирьох представників литовської делегації Емануеліс Зингерис і Симонас Гентвілас відмовилися від участі в сесії ПАРЄ через відновлення членства РФ.

 

«Я вирішив пропустити засідання осінньої сесії з кінця вересня до початку жовтня, щоб не брати участі в жодній (…) діяльності сесії. Асамблея вперше в своїй історії досягла такої моральної кризи», – заявив Зингерис.

 

За його словами, ключовими факторами, які визначали його позицію, були запит очільниці української делегації Єлизавети Ясько та відмова Москви від виконання резолюцій Ради Європи щодо агресії проти України, збиття рейсу MH17 та порушення прав людини в Росії.

 

Однак, Міністерство закордонних справ Литви повідомило, що участь делегації Литви у сесії буде кориснішою, аніж бойкот. 

 

«На думку МЗС, участь литовської делегації у засіданні ПАРЄ є важливою для висловлення своєї позиції як під час сесії, так і на запланованій зустрічі з французьким міністром з питань Європи Амелі де Мончалін», – сказала прес-секретар МЗС Раса Якілайтене.

 

Нагадаємо, сесія ПАРЄ триватиме з 30 вересня по 4 жовтня в Страсбурзі. Українська делегація не буде брати участь у її роботі на знак протесту проти повернення РФ.

 

Єлизавета Ясько повідомила, що їде на сесію ПАРЄ в якості гості.

 

Також на підтримку України виступили делегати Грузії. За заявою глави грузинської делегації Тамари Чугошвили, з боку РФ виходять загрози, з якими стикаються Грузія і Україна.