Незаконно засуджений у Росії українець Станіслав Клих перебуває у психіатричній лікарні міста Магнітогорськ Челябінської області. Про це повідомляє у Facebook офіс українського омбудсмена Валерії Лутковської.
"У відповідь на звернення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської Уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова поінформувала, що станом на 4 вересня 2017 року Станіслав Клих перебував на стаціонарному лікуванні у філіалі психіатричної лікарні Федеральної казенної установи охорони здоров’я "Медико-санітарна частина №74 Федеральної служби виконання покарань" Росії в м. Магнітогорську", – розповідають там.
Російський омбудсман також стверджує, що Клиха було госпіталізовано за власною письмовою згодою.
"Зважаючи на поліпшення загального стану Станіслава Клиха, найближчим часом планується його виписка зі стаціонару. Про направлення для подальшого відбування покарання Вам буде повідомлено додатково", – зазначається у листі Москалькової.
Як раніше повідомляв адвокат Ілля Новіков, українського заручника Станіслава Клиха утримують у лікарні у російському Магнітогорську, а не в Челябінську, як повідомлялося за тиждень до того. Але юрист не знав, чому і з яким діагнозом політв'язня перевели у лікарню, оскільки офіційно рідним про це нічого не повідомляли.
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська 28 серпня звернулася до уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з проханням визначити місцеперебування Станіслава Клиха.
Нагадаємо, 26 травня 2016 року міський суд міста Грозного оголосив вирок українцям Миколі Карпюку та Станіславу Клиху. Карпюка засудили до 22,5 років ув'язнення, а Клиха – до 20 років. Їх визнали винними в участі в бойових діях проти федеральних військ під час Чеченської війни взимку 1994-1995 років у складі підрозділу "Вікінг", загибелі й пораненні кількох десятків російських солдатів. Правозахисний центр "Меморіал" вважає Карпюка та Клиха політв'язнями. У листопаді Карпюк і Клих підписали всі необхідні документи для підготовки позову в Європейський суд з прав людини.
У Клиха в ув'язненні розвинувся психічний розлад. У березні його етапували до Верхньоуральська.