Поліція Ізраїлю затримала Мельниченка на підступах до готелю Януковича

1 Грудня 2011, 10:30

Підставою для затримання екс-майора, за його словами, стало оголошення його у розшук через Інтерпол на вимогу СБУ.

Також Мельниченко повідомив, що українські спецслужби надали ізраїльським інформацію про те, що він може скоїти замах на президента України Віктора Януковича, який перебуває в Ізраїлі з державним візитом, у разі зустрічі з ним.

Як пояснив Мельниченко, він мав намір передати Януковичу «важливі документи, які б допомогли суттєво знизити рівень корупції в Україні, провернути державі десятки мільярдів украдених коштів, а також викрити «перевертнів» у спецслужбах».

Про цей намір екс-майор, за його словами, повідомив заздалегідь близьке оточення Януковича. Однак під час прибуття до готелю, де зупинився Янукович, представники поліції запросили його у відділок єрусалимської поліції для з’ясування всіх обставин.

«У відділку слідчий Арія Малька сказав, що його дії обумовлені запитом українських спецслужб… Слідчий запитав, чи вчиняв я якісь злочини в Україні. Я йому пояснив, що проти мене було сфабриковано кримінальну справу в Україні», – повідомив Мельниченко, зазначивши, що помітив на столі у слідчого запит з вимогою української сторони щодо арешту та екстрадиції в Україну екс-майора.

За його словами, після кількагодинного перебування у відділку поліцейський вибачився і повідомив, що поліція Ізраїлю жодних претензій до нього не має.

Нагадаємо, 23 червня Печерський районний суд Києва визнав незаконною постанову Генпрокуратури про закриття кримінальної справи проти Мельниченка і скасував її.

Мельниченко був оголошений у розшук 23 вересня, а 14 жовтня – у міжнародний розшук. 20 жовтня він був оголошений обвинуваченим за статтями 358-1 (підробка документів), 328-2 (розголошування держтаємниці) і 365-3 (перевищення влади або службових повноважень) КК України.  

Шевченківський районний суд Києва 18 жовтня 2011 року виніс постанову про арешт Мельниченка у зв'язку з ухиленням від слідства.

10 листопада стало відомо, що Мельниченко перебуває в Ізраїлі і готовий там зустрітися зі слідчим.