Політолог: ЗМІ показали світу протести радикальної та жорстокої меншості мусульман

25 Вересня 2012, 13:00

За даними Райф на протести проти ісламофобського відео у Єгипті вийшли 2,5 тис осіб. Для порівняння у країні живе близько 80 млн мусульман. А в демонстраціях, які мали наслідком падіння режиму Мубарака взяли участь 250 тис осіб.

В Ємені проти фільму протестували 2 тис громадян, у Сирії – близько 500 осіб.

В одній з країн, які найбільше дотримуються традицій ісламу та живуть за нормами шаріату, Ірані, котрий нараховує 74 млн мусульман, на антиамериканські демонстрації вийшло 5 тис осіб.  В Алжирі протестували 36 осіб.

У країні з другою у світі за величиною мусульманською громадою Індії протести пройшли в двох містах, із них у Ченнаї зібралось 200 осіб.

В результаті аналізу даних Райф прийшла до висновку, що більшість мусульман світу відео про пророка Мухаммеда не зачепило, а ЗМІ показали світу протестуючу радикальну та жорстоку меншість мусульман. Політолог порівняла нинішні протести з минулорічним рухом «Захопи Уолл-Стріт», який насправді був не таким масовим як це зображувалося у пресі.

«Проблема полягає не в тому, що в епоху інтернету віртуального сірника достатньо, щоб розпалити світову пожежу. Проблема швидше в тому, що телевізійники створюють власну реальність, яка не має нічого спільного з пласкою (неапокаліптичною) реальністю. Проблема також в тому, що західні політики дають власній істерії взяти гору та скасувати ключові громадянські права, у тому числі право висловлюватися проти уряду в інтернеті, пліткувати, брехати, а також ображати пророка чужої для себе релігії», – зазначила Райф. 

Читайте також: Провокація Баджила. На Близькому Сході повстали радикальні ісламісти