Політолог: У Вільнюсі Янукович додав негативу до свого іміджу

29 Листопада 2013, 17:21

«Він показав себе людиною, яка не виконує публічно взяті на себе зобов’язання, і цього власне достатньо, щоб західні колеги сформували про нього свою думку чи мали відповідне ставлення до нього. Якщо людина багато разів обіцяє виконати щось і відмовляється від усього, що відбувалось раніше, очевидно, це і є його імідж», – заявив Якименко.

Попри те, за його словами, Україна покращила свій імідж, бо Європа побачила «активне, проєвропейське суспільство».

«З одного боку, ставлення до України нікуди не дівається, і пропозиція про євроінтеграцію залишається у силі. З іншого боку, вона побачила, з якими контрагентами має справу. Європейці тепер знатимуть, у яких аспектах варто продовжувати відносини, а де ці відносити потрібно вже виносити за дужки президентських виборів», – вважає політолог.

На думку Якименка, «суттєвих можливостей до виграшу Янковича в іміджі під час Вільнюського саміту немає, а негативів, навпаки, побільшало».

На думку політолога Вадима Карасьова, для Януковича важливо було відстояти позицію про паузу у підписанні угоди про ЄС, а зовнішня модель поведінки для нього була неважлива.

«Янукович вів себе абсолютно у стилі пострадянської презентатури, без прогинання. Дійсно, це було неприємно, коли його часом ігнорували, і коли посадили його вкінці столу. Можливо, йому було неприємним розчарування, гіркота чи навіть зневага з боку європейських партнерів», – заявив Карасьов.

Проте, на його думку, для нього «це хоч і неприємно, проте несмертельно».

«Для нього головне – втримати двері у Європу відкритими, не перекреслювати євроінтеграцію взагалі, і продовжувати її далі. Не втратити перспективу підписання, пролонгувати його на 2014 рік. Адже президентські речники й радники активно говорять про можливість підписання угоди у березні наступного року», – зазначає експерт.

Як стверджує Карасьов, основну свою мету на Вільнюсі Янукович досяг.

«Основна мета – не допустити євроізоляцію і продовжити контакти з європейськими партнерами попри крах усіх ілюзій у суспільстві. Іміджево, можливо, він і втратив, але перед ним двері не закрили. Так що він знову має можливість маневрувати між ЄС і МС», – додає Карасьов.

За його словами, одним із тих, хто оцінював поведінку Януковича на саміті був президент РФ Владімір Путін.

«Більше того, очевидно, одним із глядачів цієї поведінки є не тільки українські глядачі, європейські лідери, а й сам Путін, який уважно придивляється до того, як ведуть себе із європейськими лідерами пострадянські президенти, чи прогнулися вони чи ні, чи круті вони мужики», – наголошує експерт.

Нагадаємо,  згідно з даними Тиждень.ua, президент Віктор Янукович скасував прес-конференцію, проведення якої було заплановане після завершення саміту Східного партнерства у Вільнюсі.

 28-29 листопада у столиці Литви Вільнюсі відбувався саміт Східного партнерства. Під час саміту планувалося підписати угоду про асоціацію України з ЄС, однак Янукович документ не підписав.

Нагадаємо, що сьогодні у Вільнюсі відбувся саміт Східного партнерства, де парафовано угоду про асоціацію з Молдовою та Грузією.