Політолог: У ПР саботують вирішення питання Тимошенко через небажання виконувати “брудну” роботу за Януковича

11 Листопада 2013, 14:23

«Такого роду комісії навіть в нормальних парламентах діють дуже повільно і нікуди не поспішають. Нині Януковичу залишилося буквально 10 днів, розраховувати на роботу цієї комісії, не доводиться. Нічого не вийде, тому що депутати не вміють так швидко домовлятися. Але треба розуміти, що це не стільки проблема опозиції, скільки правлячої більшості, що не хоче домовлятися з опозицію щодо тих чи інших проектів звільнення Тимошенко. Таким чином вони затягують і саботують побажання Януковича. Він же справді хотів зняти з себе важку роботу і перекласти це на плечі ПР і опозиції», – вважає політолог.

Як зауважує Небоженко, нині ж «цілком очевидний зріст прихованого і впертого протистояння і спротив найбільш сильного активу ПР і Януковича».

«Це ж Януковичу треба їхати у Вільнюс з якимось результатом ВР щодо роботи цієї комісії і долі Тимошенко, а не депутатам. І вони це прекрасно розуміють, і просто тягнуть час… По-перше, не хочуть співпрацювати з опозицією, а по-друге – не мають бажання йти на зустріч Януковичу, що заставляє їх робити за нього «брудну» роботу», – додає експерт.

Втім, Небоженко зазначає, що робота тимчасової комісії ВР може активізуватися, якщо «Янукович влаштує їм (регіоналам. – Ред.) наганяй, то цілком можливо, що вони за ніч до Вільнюса проголосують і звільнять Тимошенко».

Політолог додає, що таким чином українська влада хоче поставити Європу в незручне становище.

«Мовляв, бачите, ми ж пішли вам на зустріч в останній момент, а ви не готові до підписання угоди про асоціацію. Така гра, що свідчить про відсутність внутрішньо політичної стратегії в Україні. І це не зручно Європі як партнеру України. Така ситуація нагадує розмову дорослого з підлітками, які ще хочуть то посміятися, то погратися…», – зазначив він.

Як відомо, Верховна Рада 8 листопада створила робочу групу, що працюватиме над доопрацюванням законопроектів щодо лікування ув'язнених за кордоном. У ній опозиціонери отримали 5 місць, регіонали – 13.

Згодом спікер парламенту Володимир Рибак підписав розпорядження про скликання позачергового пленарного засідання парламенту 13 листопада, на якому, окрім питання Тимошенко, мають розглянути євроінтеграційні законопроекти – проект закону про прокуратуру та проект закону щодо вдосконалення виборчого  законодавства. 

Спостерігачі місії Європарламенту Пет Кокс і Алєксандр Кваснєвський оголосили дедлайн для ухвалення пакету законопроектів, які необхідні для підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС – 12-13 листопада.

Нагадаємо, звіт Кваснєвського і Кокса представлять на Конференції президентів Європарламенту 13 листопада.