«Ця аудиторія дуже вузька – і це топ-менеджмент Партії регіонів, верхня ланка, що демонструє відданість Януковичу, і середня, яка намагається заробити на Антимайдані. У дієвість картинки Антимайдану вірить лише керівництво Партії регіонів, Янукович і його найближче оточення», – наголошує політолог.
Він не виключає, що середня ланка переконує керівництво партії у тому, що демонстрація цієї картинки дає для Партії регіонів якийсь плюс, а сама «заробляє на цьому гроші».
За його словами, теперішній Антимайдан у Маріїці потрібен для того, «аби заблокувати доступ майданівців до приміщення Верховної Ради, щоб демонструвати, що в Україні немає однодумності».
«Але коли буде вирішене питання із бюджетом на 2014 рік, то потреба в Антимайдані просто зникне. Зрештою, час від часу Антимайдан будуть запускати, аби продемонструвати відсутність єдності у суспільстві щодо євроінтеграції», – вважає Таран.
За його спостереженнями, практичної і політичної користі від акції мало, тому що «помітний контраст між Майданом і Антимайданом».
«Саме тому Антимайдан не виходить за межі Маріїнського парку. Акцію, навпаки, намагаються ізолювати від Майдану, аби не було ніяких ідеологічних впливів. Владі невигідно, аби в майданців був додатковий майданчик для агітації», – зазначає Таран.
З іншого боку, ця акція не вплине на зміни у рейтингах Партії регіонів чи Януковича.
Антимайдан не переконає майданівців і прихильників опозиції у своїй дієвості, проте не здатний поліпшити рейтинг.
«Це технічна акція, яка не несе за собою політичної мети. Рейтинг не зміниться, адже прихильники Януковича залишаться вірними йому і без Антимайдану, так само як і прихильників опозиції неможливо переконати у правдивості Антимайдану. На міжнародну аудиторію позитивно ця акція також не впливає», – вважає Таран.
На його думку, цього разу організатори Антимайдану намагатимуться уникнути публічних скандалів.
«Наприклад, на попередній Антимайдан було заявлено вдвічі більше людей, а прийшло вдесятеро менше. Такі публічні скандали, як, наприклад, із невиплатою коштів, підіймають питання, куди поділися гроші. Окрім того, минулий Антимайдан запам’ятався конфузом прем’єр-міністра Миколи Азарова, який заявив, що безвізовий режим у ЄС означає легалізацію одностатевих шлюбів. І це викликало набагато більший резонанс у світових медіа, ніж наявність самого Антимайдану
Зрозуміло, що організатори спробують зробити так, щоб публічних скандалів було поменше», – підсумовує політолог.
Як повідомлялось, що 13 січня у Маріїнському парку розпочався Антимайдан. Сьогодні акція продовжується.
Нагадаємо, у Маріїнському парку в Києві учасники акції на підтримку влади, яка завершилась 22 грудня, залишили після себе розламані лавочки, повалені деякі стовпи з ліхтарями та багато сміття.
Увечері того дня приблизно 20 учасників мітингу на підтримку дій влади, який відбувався у Маріїнському парку, прийшли до центрального офісу Партії регіонів вимагати "гонорари".