«Прихований мотив цієї конструкції – бажання «Свободи» змінити свій імідж на загальнонаціональну солідну політичну силу, відійшовши від іміджу грубої, вуличної, провінційної партії. Якщо їй таки вдасться підібрати сильних фахівців для створення тіньового уряду, і вони продукуватимуть критичні і продуктивні ініціативи, то це значно «облагородить» її образ», – заявив Небоженко.
«Звісно це – піар, але разом з тим, це спроба трошки переробитися. Погоджуюся, що вони трошки запізно дійшли до такої ініціативи. Вони – молоді і провінційні, не знають, що таке політична логіка. Раніше їх влаштовував стан напіввуличної, провінційної, агресивної політсили. Тепер «Свобода» зрозуміла, що недостатньо лише контролювати дрібні адміністрації в п’яти областях України. Тим паче, тепер Тягнибок готується до президентських виборів і йому треба показати, що він – керівник загальнонаціональної сили, котра здатна поборотися за управляння країною», – вважає Небоженко.
Водночас він не береться припускати, хто може увійти до тіньового уряду «Свободи».
«Не знаю, це для мене певна неочікуваність. Втім, буде великою помилкою, якщо Тягнибок відбиратиме представників цього уряду не за професіоналізмом, а за лояльністю, як це робить Янукович і Азаров. Успіх тіньового кабмін будь-якої опозиційної сили полягає в тому, щоб вони не були прямо заангажовані в пропагандистській лінії партії. У протилежному випадку це дуже сильно вдарить по «Свободі».
Загалом інструмент створення тіньового уряду, за словами Небоженка, – досить ефективний та активно використовується на Заході.
Нагадаємо, політрада «Свободи» 5 липня ухвалила рішення, що формуватиме Уряд національної альтернативи.
Депутат фракції "Свобода" Юрій Сиротюк повідомив, що партія офіційно оголосить про створення альтернативного уряду на початку осені.
Як відомо, у березні 2010 року Юлія Тимошенко представила опозиційний уряд, який очолив Сергій Соболєв. Він був сформований на базі 8 опозиційних парламентських партій.
В опозиційному уряді скоротили кількість міністерств до 16. Зокрема, зі складу опозиційного уряду виключили міністерства ЖКГ, промисловості, транспорту і зв’язку. Натомість працюватиме Міністерство економіки та інфраструктури. Крім того, до чотирьох осіб скоротили кількість віце-прем'єр-міністрів, а посаду одного з віце-прем'єр-міністрів поєднали з посадою міністра закордонних справ.
Згодом лідер партії УДАР Віталій Кличко заявив, що не вважає тіньовий уряд ефективним інструментом опозиції для моніторингу дій влади, а тому не братиме участі в його діяльності.