За його словами, таке рішення радше демонструє об’єднання опозиції.
«Це (приєднання – Ред.) нічого не дає в політичному чи рейтинговому сенсі. Воно має певне моральне значення. Це демонстрація того, що коли лідери у в’язниці їх політичні сили об’єднуються, йдуть разом проти влади. Плюс – це своєрідна відповідь на два таких меседжі. Перший – це своєрідна відповідь на заклик Тимошенко до об’єднання, хоча звісно це не пряма реалізація її заяви щодо Ліни Костенко. З іншого боку – це відповідь тим, хто каже про розкол у БЮТ», – пояснив Фесенко.
Однак, політолог назвав це скоріше приєднання «Народної самооборони» до «Батьківщини», ніж об’єднанням цих партій.
«Об’єднуються більш-менш рівноцінні політичні сили. У цій ситуації одна партія давно втратила самостійність і зараз просто шукає, як виживати. «Батьківщина» дала дозвіл на приєднання, тим паче, що для неї ніяких особливих проблем і втрат немає», – додав він.
Політолог заперечує процес формування єдиного списку цих партій для участі у виборах.
«Не буде ніякого єдиного спільного списку. Просто у список «Батьківщини» включать одну-дві людини з «Народної самооборони». Можливо, ще хтось отримає шанс балотуватися по мажоритарному округу», – зазначив Фесенко.
На його думку, шанси увійти до списку «Батьківщини» має Юрій Гримчак і брат Юрія Луценка Сергій.
«Насправді я чув від Гримчака, що він в «Батьківщині» ще задовго до цього об’єднання, тому тут нема сенсації. Відомо, що питання про приєднання «Народної самооборони» до «Батьківщини» виникло ще більше року тому, коли були на свободі Тимошенко і Луценко. Під час місцевих виборів Луценко звертався з цією ініціативою і ніби то Тимошенко дала згоду, щоб людей із «самооборони» включали в списки «Батьківщини». Це заблокували особливо на місцях, де не хотіли пускати «чужих», – уточнив політолог.
Експерт підтверджує, що причина процесу об’єднання також пов’язана з нестачею людей у «Батьківщині» на місцях.
«Сил на місцях не вистачає, бачимо і деморалізацію і організаційну кризу зокрема у «Батьківщини». Зокрема, остання новина про припинення існування БЮТ у Миколаєві це підтверджує. Це, на жаль, реальна тенденція і БЮТ потрібні нові люди і «жива сила», – відзначив експерт.
Фесенко прогнозує, що до «Батьківщини» також може приєднатися, перш за все, партія «Реформи і порядок», з якою переговори ведуть вже більше року.
«Під питанням партія Гриценка (Громадянська позиція – Ред.). Його рейтинг трохи зростає, але він відверто каже, що грошей нема. Організаційної спроможності боротися самостійно у нього також немає. Тому він не виключає варіант об’єднання з Кличком чи «Батьківщиною». Він відверто підтримує Тимошенко, особливо після арешту, але тут є інша проблема – він дуже різко критикував Турчинова і маю сумніви, чи захоче заступник Тимошенко мати під боком Гриценка», – пояснює Фесенко.
Крім цього, політолог розглядає Народний рух Бориса Тарасюка як ще одного спільника партії Тимошенко.
«Борис Тарасюк давно є союзником «Батьківщини» і Тимошенко. Однак, якщо Тарасюк заявить про те, що він приєднується до «Батьківщини», його будуть звинувачувати в тому, що він хоронить Народний рух – дітище В’ячеслава Чорновола. Критика буде така нищівна, що я не заздрю йому», – додав він.
Фесенко також не виключає переговори з лідером Європейської партії Миколою Катеринчуком та іншими представниками парламентських партій.
Як відомо, 28 грудня партія «Батьківщина» та «Народна самооборона» оголосили про об’єднання. Крім цього, вони мають намір йти на вибори за єдиними списком.