«Попередня сесія більш чітко демонструвала фронтальну боротьбу в парламенті влади і опозиції (блокування трибуни, проведення виїзного засідання тощо). Під час цієї сесії буде менше фронтальних протиріч влади і опозиції, а більше дисонансу як в опозиції, так і в провладній більшості окремо. Тобто ситуація в парламенті буде більш розмита, менше рельєфна, буде більше кулуарності без публічних домовленостей. Тобто не буде відвертої боротьби влади і опозиції, а багато «партизанських воєн» всередині них», – вважає Карасьов.
На його думку, це зумовлено початком підготовки «стартових позицій» до президентських виборів 2015 року.
«Це буде сезон підготовки стартових позицій до президентської кампанії, яка розгорнеться з початку 2014. Тому будуть певні протиріччя зокрема в опозиції, тому що вона поки не висуває єдиного кандидата і ця тема буде ключовою в опозиційному середовищі для публічного обговорення», – зазначив політолог.
Він також вважає, що закладається «ген дисонансу» і серед провладних депутатів.
«У провладній більшості з'являться «партизанити» – комуністи, в тилу самої ПР будуть проросійські «партизани»… Своя «партизанщина» буде і в опозиції», – додав він.
Водночас Карасьов називає й іншу причину протиріч в парламенті.
«Головний тренд цього політичного сезону – це фіналізація підготовки до Вільнюського саміту для підписання угоди про асоціацію з ЄС. І цей головний вектор роботи Верховної Ради впливатиме на вільну композицію у самій Верховній Раді, тому що ця фронтальна структура, фронтальна матриця парламенту – влада і опозиція – буде менше фронтальною, рельєфною, більш розмитою, тому що вектор за асоціацію і проти неї буде по-іншому розмежовувати політичні сили і по-іншому формуватиме пул союзників, попутників, друзів тощо», – зазначив він.