«Не може Слов’янськ диктувати свою волю 1,5 тисячі міст України. Єдиний референдум, який нам потрібен, – референдум про територіальну цілісність. А на нього прийде 80% населення України. Місцевий же референдум у Луганську чи Алчевську не буде носити загальнонаціонального статусу та не буде обов'язковим до виконання», – заявив Небоженко.
«Тому не треба переживати, що якісь місцеві диктатори-самопризначенці в Луганську чи Донецьку скажуть, що «позавчора ми провели референдум і він – про приєднання до РФ, Камчатки і т.д», – наголосив він.
В той же час, політолог Вадим Карасьов зазначає, що для сепаратистів на Сході не важлива процедура організації референдуму.
«Організувати референдум можна навіть у військових наметах. Головне тут не процедура, а символіка. Головне не законність, а політична дія. Тому що за контреволюції головне – прецедент. Тому діяти будуть по прецеденту», – зазначив експерт.
На його думку, навіть за організації «символічного референдуму» можна буде створити будь-яке медіа-інсценування для його підтримки. Втім, Карасьов наголошує – якщо у Криму під час організації «референдуму» зберігалась видимість процедурності, то у випадку зі східними областями такого не буде.
«У Криму була Верховна Рада і там діяли інакше. Діяли швидше і зберігали видимість процедури – парламент прийняв рішення про референдум. А на Донеччині, Луганщині, є лише прецедент», – зауважив Карасьов.
На його думку, сценарій, організований у східних областях полягає в тому, що «якщо у Києві відбулася національно-українська революція, то на Сході відбувається російська національна революція».
Нагадаємо, голова ЦВК Михайло Охендовський заявив, що вибори президента стануть одними з найскладніших в історії.
Водночас, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що президентські вибори можуть відбутися не на всій території України.
25 травня в Україні відбудуться вибори президента. У них беруть участь 23 кандидати. Вибори мера столиці і депутатів Київради будуть проходити в один день з виборами президента.