НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

В Україні за роки Незалежності кількість бажаючих стати президентом зросла у чотири рази

Впродовж п’яти президентських виборчих кампаній, які проходили в Україні, найбільше кандидатів балотувалося у 2004 році. Лідерами за кількістю висунення своїх кандидатур стали Петро Симоненко та Олександр Мороз. Їх прізвища у виборчих бюлетенях значилися чотири рази.

На перших виборах президента незалежної України у 1991 році балотувалося шестеро кандидатів, у 1994 році у дострокових виборах взяло участь семеро осіб.

Вже 13 осіб пішли на вибори 1999 року, а 26 (згодом двоє зняло свої кандидатури) – 2004 року. Разом з тим, посада президента привабила 18 політиків у 2010-му та 23 – цього року.

До 1999 року президентська боротьба точилася лише між чоловіками. Згодом на цій посаді бачила себе Наталія Вітренко. І лише 2010 та 2014 року на виборчі перегони вийшли по троє жінок. У 2010 – Інна Богословська, Людмила Супрун та Юлія Тимошенко, у 2014 – Ольга Богомолець, Наталія Королевська та Юлія Тимошенко.

Наймолодшим кандидатам в президенти було у рік виборів по 36 років. Це – Василь Волга і Владислав Кривобоков (у 2004 році), а також Олександр Пабат та Арсеній Яценюк (2010 року). Найстаршим кандидатом був Геннадій Удовенко, який у 1999 році балотувався від Народного руху України. Йому тоді було 68 років.

Разом з тим, у чотирьох з п’яти виборчих кампаніях брали участь лідер Комуністичної партії Петро Симоненко та Олександр Мороз.

Двічі на виборах, включаючи і цей рік, балотувалися: Леонід Кравчук, Леонід Кучма, Наталія Вітренко, Віктор Ющенко, Віктор Янукович, Юлія Тимошенко, Сергій Тігіпко, Михайло Бродський, Анатолій Гриценко, Олег Тягнибок.

Як відомо, цього року президентські вибори відбудуться 25 травня.