НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

В Україні за роки Незалежності кількість бажаючих стати президентом зросла у чотири рази

Впродовж п’яти президентських виборчих кампаній, які проходили в Україні, найбільше кандидатів балотувалося у 2004 році. Лідерами за кількістю висунення своїх кандидатур стали Петро Симоненко та Олександр Мороз. Їх прізвища у виборчих бюлетенях значилися чотири рази.

На перших виборах президента незалежної України у 1991 році балотувалося шестеро кандидатів, у 1994 році у дострокових виборах взяло участь семеро осіб.

Вже 13 осіб пішли на вибори 1999 року, а 26 (згодом двоє зняло свої кандидатури) – 2004 року. Разом з тим, посада президента привабила 18 політиків у 2010-му та 23 – цього року.

До 1999 року президентська боротьба точилася лише між чоловіками. Згодом на цій посаді бачила себе Наталія Вітренко. І лише 2010 та 2014 року на виборчі перегони вийшли по троє жінок. У 2010 – Інна Богословська, Людмила Супрун та Юлія Тимошенко, у 2014 – Ольга Богомолець, Наталія Королевська та Юлія Тимошенко.

Наймолодшим кандидатам в президенти було у рік виборів по 36 років. Це – Василь Волга і Владислав Кривобоков (у 2004 році), а також Олександр Пабат та Арсеній Яценюк (2010 року). Найстаршим кандидатом був Геннадій Удовенко, який у 1999 році балотувався від Народного руху України. Йому тоді було 68 років.

Разом з тим, у чотирьох з п’яти виборчих кампаніях брали участь лідер Комуністичної партії Петро Симоненко та Олександр Мороз.

Двічі на виборах, включаючи і цей рік, балотувалися: Леонід Кравчук, Леонід Кучма, Наталія Вітренко, Віктор Ющенко, Віктор Янукович, Юлія Тимошенко, Сергій Тігіпко, Михайло Бродський, Анатолій Гриценко, Олег Тягнибок.

Як відомо, цього року президентські вибори відбудуться 25 травня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.