Тоді як більш опозиційними настроями відрізняються райони, прилеглі й географічно, й ментально до Полтавської та Сумської областей.
«Для ментальності харківського виборця характерне дистанціювання від партійних брендів. Дуже важливим є місцеве походження – тут голосують передовсім за своїх», – стверджує місцевий політолог Юлія Біденко.
Так, наприклад, серед обраних на минулорічних виборах 14 мажоритарників від Харківщини тільки регіонали Ірина Бережна з Луганська на 169-му окрузі та Валерій Писаренко з Нової Каховки на 168-му не є уродженцями Харківщини. Показово, що вихідці з інших країв здобули перемогу на округах, які територіально охоплюють центральні Київський та Дзержинський райони обласного центру, де переважно проживають викладачі й студенти.
«Цей політичний трайбалізм із боку основних мас населення та «першостоличний» комплекс інтелектуалів проявляється й у тому, що тут досить негативно ставляться до «донецьких». Їх сприймають як конкурентів на побутовому рівні, однак це жодним чином не впливає на голосування на глобальному, адже Харківщина традиційно підтримує Януковича та Партію регіонів», – йдеться у статті.
Про особливості елоекторальних пріоритетів на Харківщині читайте у матеріалі "Соломка" для донецьких" у №48 "Українського тижня"