Український тиждень № 48 (316) від 28 листопада, 2013

Зміст номеру:
У листопаді 2004 року помаранчевий Майдан починався з півкола крихітних наметів, розміщених довкола стели Незалежності.
Олександр Михельсон 64
Політика
Радянські письменники-фантасти брати Струґацкіє формулювали це так: «Великий и Могучий Утес, сверкающий бой, с одной ногой на небе». Феодальний володар на відсталій планеті був гідним персонажем для такого офіційного титулу.
Тиждень 9
VIP-хроніки
Коли Віктор Янукович призупинив переговори з Європейським Союзом про підписання Угоди про асоціацію, це виявило два принципові для світової політики моменти. Перший – Україна фактично не може діяти як незалежна держава. Другий – політика ЄС та США у Східній Європі зазнала поразки, бо тиску Путіна змогла протиставити лише риторику. Полум’яну, але порожню
Олександр Крамар, Алла Лазарева 1
Політика
Була коротка ейфорія. Незрозумілий, непередбачуваний президентський маневр збив із пантелику й обеззброїв як опозицію, так і громадськість, не кажучи вже про слухняних підлеглих. Хоча можна було реагувати й тверезіше. Оцей – євроінтегратор? Реформатор, здатний на кардинальні зміни? Та не смішіть!
Юрій Макаров 14
Політика
Події навколо Вільнюського саміту засвідчують, що дива євроінтеграції України не сталося, як не сталося дива з нашою ще доволі провінційною футбольною збірною, що, природно, не змогла перемогти команду Франції. Дивує інше: чому так багато недурних людей повірили в те, що регіонали з їхньою кредитною історією, з їхньою ментальністю приведуть Україну в Європу.
Ігор Лосєв 3
Авторські колонки
«Підписуйте – не пошкодуєте», – кажуть мешканці Вільнюса українцям, підбадьорюючи їх перед відкриттям саміту ЄС
Роман Малко 30
Політика
Категорія «інтелектуал» за останні два-три десятиріччя зазнала великих змін у всьому світі. Традиційно цим словом називали того, хто виконував функцію арбітра, встановлював певні моральні орієнтири та бар’єри, через які не мають права переступати суспільство і передовсім влада.
Євген Головаха 3
Авторські колонки
Вперше за дев’ять років українці довели, що здатні на масові протести
Валерія Бурлакова 52
Політика
«Холодноярці не сподівалися на новий Кримінальний процесуальний кодекс», – сумно усміхається свободівець Сергій Бойко, син київської вчительки, якому загрожує до семи років ув’язнення
Валерія Бурлакова 11
Суспільство
Попри потужний економічний та людський потенціал, Харківщина є одним із найбільш політично відсталих регіонів
Богдан Буткевич 11
Суспільство
Список першочергових завдань для світової супердержави
The Economist 1
Світ
Із парафуванням Молдовою Угоди про асоціацію з ЄС на саміті у Вільнюсі тиск Кремля на Кишинів тільки посилиться, що може призвести до чергового загострення придністровського конфлікту
Дам’єн Дюбю, Себастьєн Ґобер 1
Світ
Екс-міністр внутрішніх справ Чеської Республіки Ян Румл про досвід його країни в реформуванні правоохоронних органів
Олександр Пагіря 21
Світ
Турецькі полонені – голландські матроси – найманці на службі в Пєтра І: довгий шлях українців на Батьківщину
В’ячеслав Станіславський 46
Історія
Де в Україні та світі навчають майбутніх письменників?
Тетяна Терен 12
Культура
28 листопада в український прокат виходить «Діана» Олівера Гіршбіґеля – перша мелодрама у фільмографії німецького режисера.
Тиждень 13
Культура
Є в реаліях актуального українського книжкового ринку три чесноти, можна навіть сказати, три «П», які здебільшого невластиві його активним гравцям – письменникам.
Тиждень 11
Культура
Тиждень вимірював автомобільне IQ кросовера Acura MDX, який незабаром з’явиться в офіційному продажу на українському ринку
Дмитро Крапивенко 2
Авто