Політолог: “донецькі” можуть використати ініціативи Яценюка про звільнення Тимошенко для свого захисту

14 Травня 2012, 12:25

На думку експерта, для керівництва Генпрокуратури не важко зробити так, аби екс-прем’єру Тимошенко дозволили виїхати на лікування за кордон.

«Я не сумніваюся, що той же Пшонка (Генпрокурор – ред.), не дивлячись на миролюбне прізвище, чи віртуоз і «піаніст» Кузьмін (Ренат Кузьмін – заступник Генпрокурора – ред.) цілком спокійно рішенням Генпрокуратури можуть дозволити вивіз Тимошенко за кордон. Як посадили, так і випустять, таким же не правовим способом», – сказав він.

На думку експерта, саме вивезення Тимошенко за кордон – найбільш реальний варіант розвитку подій. Відповідаючи на запитання, чи можливо реалізувати один із способів із звільнення політув'язнених, які запропонував Арсеній Яценюк, політолог відповів заперечно: «ні»

За словами Небоженка, декриміналізація статей 364 і 365 КК України, так само як і ініціатива амністії, яку озвучив Яценюк, не є панацеєю. На його думку, якщо цю ініціативу будуть проштовхувати для реалізації, то «донецькі» зроблять так, що під амністію потраплять перш за все вони при наступній зміні влади, а не Тимошенко. Вони не дурні хлопці, прекрасно розуміють, що колись настане народна відплата за те, що відбувається в цій країні».

Що стосується наступної ініціативи – звільнення політув’язнених через рішення Верховного суду, то це, на думку політолога, буде зробити ще складніше. «Дуже складні нині відносини між Конституційним і Верховним судами. Навіть близько Яценюк не зможе доторкнутися до цієї теми допоки він не стане президентом. З його слів є чіткий натяк на те, що, мовляв, давайте я стану президентом, зміню закон, і тоді звільнимо Тимошенко. Це якщо перекласти на нормальну політологічну мову те, про що Яценюк сказав на Форумі опозиції», – сказав Небоженко. 

Нагадаємо, Арсеній Яценюк запропонував чотири способи звільнення Тимошенко і Луценка. Серед них декриміналізація статей 364 і 365 КК України, прийняття закону Про амністію, рішенням верховного суду, і прийняттям акта президентом.

Як повідомлялось, 12 травня у Києві відбувся Форум об’єднаної опозиції, у якому взяли участь активісти партій "Народна Самооборона", Народного руху, партії "Реформи і порядок" та "За Україну!", які раніше оголосили про входження до об'єднаної опозиції.

На Форумі об’єднана опозиція оприлюднила програму спільних дій.