Політолог: деідеологізований електорат Януковича не наважиться на відверту конфронтацію з опонентами

28 Травня 2013, 12:07

«Протестні настрої по всій країні вищі, ніж у напередодні Помаранчевої революції. Але вимог, таких як оголошення виборів мера Києва – вторинних з точки зору їх можливостей впливати на ситуацію в країні, для громадськості не достатньо. Втім, як тільки справа доходить до простих, але найбільш значущих питань – хто очолить країну далі, презирство до їх волі може спровокувати дійсно масштабні протести», – вважає експерт.

В той же час, на думку експерта, режиму не вистачає переконаних прихильників.

«Його електорат складається з деідеологізованих, обмежених окремими регіонами виборців, які звикли до спадкового правління корумпованої еліти, а також похмурих соціально-економічних умов, і ніколи не виявляли настійливості у підтримці будь-яких переконань. Це зменшує ймовірність насильницької конфронтації між частинами країни, але збільшує ризик їх активного підбурювання», – пише Васильєв.

Крім того, на думку Васильєва, нинішні справи Януковича відрізняються від ситуацій Аляксандра Лукашенки і Владіміра Путіна, які вже кілька строків підряд перебувають при владі.

«Вони обоє отримали достатньо державної підтримки на виборах, щоб зробити її переважаючою. Але соціологічні опитування свідчать, що Янукович не в змозі її забезпечити. Він зможе залишитись при владі лише з допомогою таких схем як зміна конституції, системи управління та моделі президентських виборів, або через очевидні фальсифікації виборів. Якщо опозиція залишиться єдиною і чітко налаштованою перемогти Віктора Януковича за менш ніж два роки, які йому залишилось перебувати на посаді,  рано чи пізно перед ним постане дилема, коли йому треба буде перетнути лінію, щоб залишитися на посаді. Рішення, яке він врешті прийме матиме високу ціну для України», – зауважує Васильєв.

Читайте також: Україна «закипає», але влада не турбується. Опозиція поки не здатна очолити протестний рух