Політ Бойка до Москви. Державіаслужба повідомила, що співпрацює з ДБР щодо розслідування

3 Квітня 2019, 15:20

Державна авіаційна служба України повідомила, що співпрацює Державним бюро розслідувань щодо розслідування через політ кандидата в президенти Юрія Бойка та члена партії "За життя" Віктора Медведчука до Москви на зустріч з прем'єр-міністром РФ Дмітрієм Мєдвєдєвим і главою Газпрому Алєксєєм Міллєром.  Про це повідомив начальник відділу інформаційно-аналітичного забезпечення Державної авіаційної служби України Ігор Зелінський.

 

"Державною авіаційною службою забезпечено належну взаємодію із територіальним управлінням Державного бюро розслідувань, розташованим у місті Києві, та надано необхідну інформацію та копії запитуваних документів у рамках проведення досудового розслідування", – наголосив він.

 

Водночас Зелінський додав, що вирішуючи питання про надання дозволів на виконання відповідних польотів працівники Державної авіаційної служби діяли виключно в межах компетенції та на підставі тих нормативно-правових актів, які регламентують відповідні процедури.

 

Крім того, він нагадав, що в Україні діє заборона на використання повітряного простору України та повітряного простору над відкритим морем, де відповідальність за обслуговування повітряного руху згідно з міжнародними договорами покладена на Україну, на всі види прямих і транзитних польотів через зазначений повітряний простір для авіакомпаній РФ та повітряних суден, зареєстрованих в реєстрах Росії.

 

Нагадаємо, 22 березня кандидат в президенти Юрій Бойко і лідер руху "Український вибір – Право народу", член партії "За життя" Віктор Медведчук провели зустріч у Москві з прем'єр-міністром РФ Дмітрієм Мєдвєдєвим і главою "Газпрому" Алєксєєм Міллєром. Своєю чергою, президент Петро Порошенко засудив їх візит в Росію. За його словами, Бойко і Медведчук об'єднуються проти України.

 

27 березня генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив, що проти кандидата в президенти Юрія Бойка і голови політради "Опозиційної платформи – За життя" Віктора Медведчука відкриють кримінальне провадження за фактом незаконного перетину кордону, а саме – прямого перельоту до РФ. 

 

2 квітня стало відомо, що Державне бюро розслідувань порушило кримінальне провадження проти працівників Державної прикордонної та Державної авіаційної служб України через політ Бойка та Медведчука до Москви.

 

3 квітня Кабінет міністрів України заборонив нерегулярні авіаперельоти до РФ.