Поки Янукович розповідатиме у Вільнюсі про свої євроінтеграційні прагнення, Рибак злітає у Росію

27 Листопада 2013, 13:00

Програмою візиту передбачена участь українського спікера у засіданні Ради МПА СНД та у 39-му пленарному засіданні Міжпарламентської Асамблеї держав-учасниць СНД.

Заплановані також зустрічі Голови ВР з головою Палати представників Національних зборів Республіки Білорусь Володимиром Андрейченко, головою Ради Федерації Федеральних Зборів Російської Федерації Валентиною Матвієнко, головою Державної Думи Федеральних Зборів РФ Сергієм Наришкіним, керівником парламенту Молдови Ігорем Корманом та головою сенату парламенту Казахстану Касимом-Жомартом Токаєвим.

Як повідомлялось, 26 листопада в інтерв'ю українським телеканалам Віктор Янукович заявив, що братиме участь у Саміті «Східного партнерства» у Вільнюсі 28-29 листопада, але буде готовий підписати угоду про асоціацію тоді, колиумови підписання влаштовуватимуть обидві сторони.

В оновленому проекті підсумкової декларації Вільнюського саміту учасників ініціативи «Східне партнерство» залишили згадку про можливе підписання угоди про асоціацію з Україною.

Нагадаємо, 21 листопада Кабінет міністрів призупинив процес підготовки до укладання угоди про асоціацію з ЄС. Виступаючи на наступний день у Верховній Раді, Азаров запевнив, що призупинення підписання угоди про асоціацію і зону вільної торгівлі з Євросоюзом зумовлене критичною ситуацією в економіці України та необхідністю відновлення активної торгівлі з Росією.

Згодом прем’єр-мінстр Микола Азаров розповів, що відкласти підписання угоди України про асоціацію з Євросоюзом вимагала Росія.