НОВИНИ

У проекті декларації Вільнюського саміту залишили пункт про підписання асоціації з Україною

В оновленому проекті підсумкової декларації Вільнюського саміту учасників ініціативи «Східне партнерство» залишили згадку про можливе підписання угоди про асоціацію з Україною.

Це речення так і лишилося в дужках, як і в попередній версії: «Сьогодні була підписана угода про асоціацію між ЄС і Україною, включно з зоною поглибленої і всеохопної вільної торгівлі».

Остаточний текст декларації ухвалять уже на саміті ініціативи ЄС «Східне партнерство» у Вільнюсі в Литві 29 листопада після того, як його схвалять голови урядів чи держав країн-членів ЄС, а також представники шести країн-партнерів – Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови й України.

Очікувалося, що на цьому саміті Україна підпише угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі з Європейським союзом.

Схожі угоди мають парафувати Грузія і Молдова. Вірменія, з якою теж готували таку угоду, нещодавно оголосила, що має намір вступати до Митного союзу під егідою Росії, а це виключає можливість мати вільну торгівлю з ЄС.

Як раніше повідомлялося, у проекті декларації Вільнюського саміту для шести країн Східного партнерства ЄС замінив статтю декларації про членство у Євросоюзі на статтю про визнання європейських прагнень цих країн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.