Поки діди воювали, їх сім’ї голодували. Росіяни створили ролик про неприпустимість знищення їжі

7 Серпня 2015, 16:48

У мережу виклали відеоролик про неприпустимість знищення санкційних продуктів харчування в Росії. Автори апелюють до часів, коли в СРСР відбувся голод: 1921-22 роки, 1932-33 роки, 1946-47 роки. Він забрав мільйони життів.

При цьому автори відеозапису наводять дані Всеросійського центру вивчення громадської думки, згідно з якими з початку 2015 майже чверть росіян відмовилися від покупки багатьох продуктів через підвищення цін.

Як повідомлялося, 29 липня російський президент Владімір Путін підписав указ про знищення продуктів харчування з ЄС та США, що потрапили під російське ембарго. Заходи діятимуть з 6 серпня і не стосуватимуться продукції, яку громадяни ввозять для особистого користування.

Пізніше ЗМІ з посиланням на джерела повідомили, що Федеральна митна служба (ФМС) РФ, Росспоживнагляд і Россільгоспнагляд шукатимуть і знищуватимуть заборонені до ввезення в Росію продукти не лише на кордоні, а й в магазинах та на складах продуктових мереж.

У Росії пригрозили карати чиновників за поїдання санкційної продукції.

Тим часом митники в окремих регіонах, зокрема в  Санкт-Петеребурзі і Оренбурзі, відмовляються знищувати санкційну продукцію.

Крім того, росіяни також виступають проти знищення їжі. На сайті Change.org з'явилася петиція із зверненням до Путіна, в якому пропонується не знищувати продукти, а роздавати їх нужденним через благодійні організації.

Тим часом Навальний показав, як російські міністерства харчуються санкційними сирами через держзамовлення.