“Покращення” у Грузії: арешти опозиції, відмова від вшанування річниці революції та інше

Акценти
27 Листопада 2012, 16:06

Зокрема, було заарештовано колишнього міністра внутрішніх справ, а перед тим міністра оборони Бачо Ахалаю, начальника Об’єднаного штабу Збройних сил Ґіорґі Каландадзе і командира 4-ї бригади Зураба Шаматаву.

Секретар Ради безпеки Грузії Ґіґа Бокерія вважає, що такі дії нової влади завдали серйозної шкоди державі.

Він упевнений, що затримання колишніх урядовців, особливо Ґіорґі Каландадзе, стало політичною розправою з боку коаліції «Грузинська мрія», яка прийшла до влади.

«Що стосується арешту начальника Об’єднаного штабу, то головним завданням було замінити його на Капанадзе (першого заступника Каландадзе, призначеного новим міністром оборони). Призначення на цю посаду – прерогатива президента країни, і коли нова влада отримала відмову, вона шляхом кримінального переслідування усунула героя війни 2008 року Ґіорґі Каландадзе», – сказав Бокерія, додавши, що у прокуратури не було правових підстав і для затримання Ахалаї та Шаматави.

У свою чергу прем’єр-міністр Бідзіна Іванішвілі запевнив, що арешт був «неполітичним».

Водночас британське видання The Economist пише, що арешти представників опозиції та союзників Саакашвілі новим урядом Бідзіни Іванішвілі викликають стурбованість через їх ймовірну політичну вмотивованість. «Уряд повинен зробити набагато більше, щоб довести, що це  не просто зведення рахунків», – зазначає видання.

Також прем'єр Грузії Бідзіна Іванішвілі заявив, що його команда прискорить розширення повноважень парламенту і глави уряду і, відповідно, скорочення повноважень президента, ще до президентських виборів. «Парламентська більшість може прийняти поправки, щоб нова Конституція набула чинності раніше», – сказав він.

Самі президентські вибори, за його словами, пройдуть згідно з Конституцією, у жовтні 2013 року.

«Внесення змін до Конституції – це нормальний процес, але це не буде відбуватися так, як при колишній владі», – наголосив Іванішвілі.

Нова грузинська влада також відмовилася від офіційного святкування річниці «Революції троянд». Так, у Грузії вперше за 9 років не відзначали цю дату на державному рівні.

Крім того, нещодавно з’явилася інформація про те, що у грузинському селі Земо Алвані (у східній частині країни) відновлено пам'ятник Іосіфу Сталіну, який був демонтований у 2011 році.

Монумент відновили за ініціативою нової адміністрації Ахметського району, (на території якого розташоване село).

Нагадаємо, що на парламентських виборах у Грузії, які відбулися 1 жовтня, переміг опозиційний блок «Грузинська мрія» мільярдера Бідзіна Іванішвілі. 

Президент країни Міхаіл Саакашвілі визнав поразку своєї партії і заявив про перехід в опозицію.

Позначки:
93