Події 9 лютого: Віче на Майдані, Україна виборола першу медаль зимової Олімпіади

9 Лютого 2014, 23:55

9 лютого у Києві на Майдані Незалежності відбулося десяте Народне Віче. Воно розпочалося з виступів священиків, які представляли всі релігійні конфесії в Україні та спільного молебню. На традиційній акції у центрі столиці зібралося близько 50 тисяч людей.

Перед присутніми на Віче виступили лідери опозиції Арсеній Яценюк, Віталій Кличко та Олег Тягнибок, а також громадські активісти Тетяна Чорновол і Олексій Гарань.

Також частина учасників зібрання провела флеш-моб на підтримку російського опозиційного телеканалу «Дождь». Люди відкрили парасольки на знак підтримки телеканалу та затриманих напередодні у Москві активістів.

Також зі сцени Майдану координатори Народного віче, звертаючись до людей, які зібрались на головній площі столиці, наголосили, що у Росії також, як і в Україні, крім провладних телеканалів, є опозиційні, які зазнають утисків влади. І українці мають підтримати ці опозиційні канали і журналістів.

Між тим, у Харкові активісти Євромайдану пікетували регіональну телекомпанію «7 канал». Ініціатором акції стало молодіжне крило харківського Майдану. Йдучи центральною частиною міста, учасники ходи скандували «Хочемо знати правду», «Ні – брехні!». 

Перед входом до офісу «7 каналу» активісти розсипали дрібні монети, таким чином наголошуючи на продажності деяких телеканалів. Учасники пікетування закликали журналістів каналу не продаватися, не розповсюджувати неправдиву інформацію за гроші та говорити правду

Організатори акції наголосили, що у Харкові немає жодного опозиційного телеканалу і всі телерадіокомпанії підконтрольні керівникам міської та обласної влади. Пікетувальники також висловив вимогу повернути до сітки мовлення харківський опозиційний телеканал «АТН».

Між тим, у центрі Луганська між учасниками Євромайдану і Антимайдану в центрі Луганська сталася бійка. Повідомляєься, що близько 200 учасників мітингу проти влади привезли на народне віче піаніно, пофарбоване у блакитно-жовті кольори і з символікою Євросоюзу.

Присутні на протилежній площі близько 100 учасників мітингу на підтримку влади спробували відібрати піаніно, через що почалася бійка. Працівники міліції і козаки розняли учасників мітингів.

Після цього учасники Євромайдану зіграли на піаніно Гімн України.

За словами організаторів, подібні акції відбулися ще в 11 містах, зокрема в ряді міст Східної України – в Донецьку,Луганську та Запоріжжі.

Цього ж дня Активісти Автомайдану провели акцію протесту біля помешкання в.о. міністра фінансів Юрія Колобова із закликом "Не кради".

Зазначається, що Автомайдан прибув у с.Романків на Київщині до будинку, де, за даними активістів, мешкає Колобов.

Активісти привезли Колобову порожні відра, які символізували український бюджет.

У свою чергу, депутат Петро Порошенко, виступаючи зі сцени Майдану незалежності у Києві повідомив, що станом на 9 лютого в Україні під арештом залишаються 49 активістів Майдану.

У неділю позафракційний народний депутат Юрій Дерев’янко повідомив, що прокуратура почала перекваліфіковувати справи проти учасникам Автомайдану з «хуліганства» на «масові заворушення». 
За його словами, зокрема прокуратура змінює автомайданівцям 296 статтю КК України (хуліганство, покарання від 2 до 6 років позбавлення волі) на 294 статтю КК (масові заворушення, покарання від 8 до 15 років позбавлення волі).

9 лютого стало відомо, що правозахисника, члена Ради з правам людини при президенті РФ Андрєя Юрова не пустили в Україну. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила спільнота «Євромайдан SOS».

«В аеропорту «Бориспіль» без пояснень причин у нього відібрали документи та посадили на літак до Москви… СБУ підтвердило факт недопущення Юрова на територію України», – йдеться у повідомленні.
Юров мав відвідати Україну на запрошення Євромайдан SOS для проведення моніторингу ситуації східних регіонах України та та зустрітись з Комісаром з прав людини Ради Європи Нілсом Муйжнієксом.

Також прес-служба СБУ повідомила, що антитерористичний центр при СБ України у порядку, визначеному законодавством України, вимушений привести у готовність суб’єкти боротьби з тероризмом на території держави.

Та 9 лютого українська спортсменка Віта Семеренко посіла третє місце у спринтерській біатлонній гонці на сім з половиною кілометрів на Олімпіаді у Сочі.

Вона пробігла дистанцію за 21 хвилину і 28 секунд. Перше місце посіла Анастасія Кузьміна зі збірної Словаччини.
Росіянка Ольга Вілухіна посіла друге місце.

Позначки:

читати ще