НОВИНИ

СБУ оголосила підвищену готовність для боротьби з тероризмом

Антитерористичний центр при СБ України у порядку, визначеному законодавством України, вимушений привести у готовність суб’єкти боротьби з тероризмом на території держави. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

«У зв’язку із різким зростанням кількості повідомлень щодо проявів терористичного характеру, а саме замінування об’єктів з масовим перебуванням людей, наявністю погроз вчинення вибухів, в т.ч. на об’єктах підвищеної небезпеки (атомні та гідроелектростанції, об’єкти критичної інфраструктури, міжнародні аеропорти України «Бориспіль», «Київ», «Львів», «Харків», «Дніпропетровськ», «Донецьк», «Сімферополь», залізничних та автовокзалів, магістральних трубопроводів, блокування приміщень органів виконавчої влади і управління, а також закликів до захоплення об’єктів, які мають на зберіганні значні обсяги озброєння, а також спроба 07.02.2014 захопити пасажирський літак», - йдеться у повідомленні.

У СБУ запевняють. що відповідне рішення прийнято згідно із Законом України «Про боротьбу з тероризмом» та іншими нормативно-правовими актами, що регламентують функціонування загальнодержавної системи боротьби з тероризмом.

«Заходи, що здійснюються підрозділами Служби безпеки, Міністерства внутрішніх справ, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства інфраструктури, інших суб’єктів боротьби з тероризмом та органів виконавчої влади, спрямовані виключно на забезпечення безпеки населення і недопущення злочинної діяльності з терористичною метою. Ці заходи є гласними і мають у першу чергу запобіжний характер. Вони передбачають постійний міжвідомчий обмін інформацією, перевірку готовності сил і засобів, у т.ч. систем екстреного оповіщення», - повідомляють у СБУ.

«З метою запобігання виникненню загрози життю і здоров’ю населення України, підтвердження або спростування версії про загрози терористичного характеру здійснюються заходи із перевірки анонімних погроз вчинити вибухи та встановлюються правопорушники, з’ясовуються їхні мотиви. Про це інформується громадськість». – додали у спецслужбі.

Нагадаємо, наприкінці січня СБУ закликала учасників акцій протесту утриматися від захоплення або пошкодження об'єктів народногосподарського чи оборонного значення.

У спецслужбі наголосили, що можливі захоплення, зруйнування або пошкодження об'єктів, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, будуть каратися позбавленням волі на строк до 15 років.

Таке ж саме покарання, як зазначається в повідомленні, чекає на порушників громадської безпеки, які залякують населення, впливають на прийняття рішень органами державної влади чи місцевого самоврядування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.