Події 8 травня: саміт у Ялті перенесено; Тимошенко не розпочала лікування; Луценку знову відмовили

8 Травня 2012, 23:54

Проведення 18-го саміту глав держав Центральної та Східної Європи, яке планувалося на на 11-12 травня в Ялті, відкладено на невизначений термін. Як відомо, від участі в саміті відмовилися більше 10 президентів. Сьогодні вранці про це заявив президент Чорногорії. Попри скасування саміту до України приїде президент Литви, якій Віктор Янукович пообіцяв зустріч з екс-прем’єром Юлією Тимошенко.

Міністр економічного співробітництва та розвитку Німеччини Дірк Нібель першим із членів німецького уряду оголосив про відмову від запланованого відвідування України на Євро-2012.

Сама Тимошенко відмовилась сьогодні розпочати лікування і можливо почне його завтра. За словами її доньки, обов’язкова умова – лікування під наглядом німецького лікаря. Дочка розповіла, що для того, щоб почати лікування, лікар почне виводити Тимошенко з голодування, що може зайняти близько 2 тижнів.

Між тим колишні підлеглі екс-омбудсмена Ніни Карпачової сьогодні заявили, що Карпачова не чинила на них тиск. Вони підтвердили свої попередні висновки, що Тимошенко могли вдарити кулаком. Вже після обіду до секретаріату омбудсмена прийшов в.о. прокурора Києва, який викликав цих чиновників на розмову за закритими дверима.

Сьогодні відбулося попереднє засідання суду по апеляції на вирок екс-міністру Юрію Луценку. Суд відмовився задовольнити клопотання захисту щодо відновлення слідства в рамках розгляду апеляції. Наступне засідання суду відбудеться 15 травня.

Під час візиту до ЄС глава Мінекономрозвитку Петро Порошенко заявив про необхідність продовжувати діалог з Європою щодо справи Тимошенко. По поверненню в Україну він спробує донести це до керівництва країни.

Порошенко також повідомив, що Рада Європейського Союзу на рівні міністрів закордонних справ 14 травня має намір обговорити українське питання.

Львівська обласна рада вважає Міністерство внутрішніх справ співорганізатором безладів у Львові 9 травня 2011 року.

У свою чергу Львівська міськрада своїм рішенням відхилила протест Прокуратури Львова на заборону використання радянських прапорів у місті. Однак скаргу прокурора задовольнив суд. Таким чином заборона міськради не чинна.

Між тим Прокуратура оскаржила заборону радянської і нацистської символіки на Тернопільщині.

Націонал-патріотичні об'єднання та рухи Києва повідомили Тижню, що не проводитимуть масових акцій 9 травня.

Рада опозиційних сил Черкащини затвердила п’ятірку опозиційних кандидатів по мажоритарних округах.

Після довгої перерви через хворобу Митрополит Володимир провів засідання Священного Синоду УПЦ (МП).

Оргкомітет «Євро-2012 Україна» визначив графіки прибуття до України збірних команд для тренувань і проведення матчів чемпіонату Європи з футболу.

У Росії президент Путін підписав указ про призначення Дмітрія Мєдвєдєва прем'єр-міністром країни.

Позначки: