Події 7 серпня: СБУ підозрює молдавського журналіста у шпигунстві, Янукович обговорив моний закон з інтелігенцією та Київ побив температурний рекорд

8 Серпня 2012, 00:30

В Одесі за підозрою у шпигунстві заарештовано громадянина Молдови Семена Нікуліна. Затриманому – колишньому журналісту газети "Независимая Молдова" і співробітникові агентства Moldpres – загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п'ятнадцяти років. Наразі він утримується в СІЗО СБУ у Києві. За інформацією журналістів, українські спецслужби затримали підозрюваного ще 13 квітня. Шевченківський райсуд Києва 16 квітня санкціонував арешт Семена Нікуліна. Однак як Україна, так і Молдова не надавали справі Нікуліна широкого розголосу. На момент затримання Семен Нікулін був співробітником прес-центру Об'єднаної контрольної комісії (тристоронній орган, який керує миротворчою операцією у Придністров'ї).

Один зі співробітників молдовської Служби інформаційної безпеки (СІБ) розповів, що СБУ зверталася до спецслужби з приводу затриманого. Однак у СІБ пояснили, що "Семен Нікулін як професійний журналіст і співробітник прес-центру Об'єднаної контрольної комісії прекрасно розумів, що можна, а що не можна, і навряд чи з власної волі міг брати участь в якихось шпигунських іграх".

Державна ветеринарна і фітосанітарна служба України тимчасово призупинила ввезення в країну продукції компанії SADIA SA SIF 1 (Бразилія) і ВАТ «Беллакт» (Білорусь). Як повідомили у Держфітослужбі, за результатами досліджень, проведених Державним науково-дослідним інститутом з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи у мороженій свинині, виробництва бразильської компанії, виявили невідповідність за мікробіологічними показниками (Listeria monocytogenes). А в білоруських сухих молочних сумішах для дитячого харчування знайшли цвіль.

Президент України Віктор Янукович у вівторок, 7 серпня, у Криму обговорив питання "мовного закону" з представниками інтелігенції. У зустрічі, зокрема, взяли участь перший президент України Леонід Кравчук, академік Микола Жулинський, письменник Дмитро Стус. Останній зазначив, що присутні висловили багато зауважень до закону.

"Як результат, президент ініціював створення комісії з доопрацювання законопроекту. За його словами, підписання закону або відкладуть до вересня, коли закон буде доопрацьований,… або ж він набуде чинності найближчим часом, а у вересні до нього внесуть необхідні зміни», – розповів Стус.

Та 7 серпня Київ побив температурний рекорд, який тримався впродовж 112 років.Так, цього дня температура в столиці сягнула позначки в +36. Найвища температура в цей день, за даними Центральної геофізичної обсерваторії в Києві була + 33,6 в 1900 році, найнижча + 8,7 в 1923 році.

Позначки: