НОВИНИ

Янукович обговорить мовний закон з інтелігенцією в Криму

У вівторок о 11-й ранку зі столичного аеропорту «Жуляни» представники української інтелігенції вилетять до Криму на зустріч з президентом Віктором Януковичем для обговорення закону про мовну політику. Про це повідомляє видання «Комсомольська правда в Україні»

З інформації видання, планувалось, що письменники,  вчені та громадські діячі вирушать до Криму потягом надвечір понеділка, однак в останній момент було віддано превагу авіасполученню.

Як раніше повідомляв ВВС з посиланням на джерела в адміністрації президента, у зустрічі мають  взяти участь колишній президент Леонід Кравчук, поет Іван Драч, депутат парламенту і керівник товариства української мови "Просвіта" Павло Мовчан, академік, директор Інституту літератури ім.Шевченка Микола Жулинський, архітектор Лариса Скорик, співак Іван Попович, письменниця Марія Влад.

«Я їду сказати президенту, щоб він задумався про накладання вето на цей закон. Якщо документ почне діяти, то сфера застосування української мови звузиться. Спочатку треба було прийняти закон про державну мову, чітко позначити сфери його застосування, а вже потім визначати права мов нацменшин, - прокоментував  Жулинський.

Як повідомлялось,на  7 серпня президент запланував зустріч з представниками української інтелігенції.

Після підписання спікером парламенту Володимиром Литвином закону про мовну політику радник президента, керівник головного управління з гуманітарних та суспільно-політичних питань адміністрації президента Ганна Герман розповіла, що «відомі громадські діячі, вчені та письменники, загалом  більше 10 людей,  просять президента про те, щоб така зустріч відбулася "вже завтра"». У той же час вона зазначила, що протокол Януковича повідомляє про заздалегідь узгоджений графік президента, який, як правило, не змінюють спонтанно. "Але я знаю президента і вірю, що Віктор Федорович знайде можливість обговорити таку важливу і непросту проблему з лідерами громадської думки. ", - вказала  Герман.

Від 8 липня президент перебуває у Криму в "робочій відпустці"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.