Події 6 лютого: жорстка резолюція Європарламенту та вибух у Будинку профспілок

7 Лютого 2014, 00:21

Європарламент більшістю голосів прийняв жорстку резолюцію щодо ситуації в Україні, у якій депутати закликали до підготовки санкцій щодо українських чиновників та олігархів, а також до підготовки «конкретної фінансової допомоги» для України.

ЄП вимагає від української влади негайного і безумовного звільнення і політичної реабілітації всіх протестувальників і політичних незаконно затриманих в’язнів, включно з Юлією Тимошенко. Крім цього, вимагає, щоб президент Янукович припинив ганебне застосування загону спеціального призначення «Беркут» та інших сил безпеки в провокуванні, викраденні, нападах, тортурах, побитті і приниженні прихильників Євромайдану, а також свавільні арешти і перевищення термінів попереднього ув'язнення.

Депутати ЄП висловлюють особливу стурбованість повідомленням про застосування тортур, вказуючи на нещодавній випадок із лідером Автомайдану Дмитром Булатовим, і наголошують на міжнародних зобов'язаннях України щодо цього.

У Міністерстві закордонних справ вважають, що в резолюції ЄП міститься "упередженість в оцінках дій української влади та ігнорування переважної більшості конструктивних зусиль керівництва України з реалізації заходів встановлення довіри та налагодження мирного діалогу з опозицією та громадянським суспільством".

 У Будинку профспілок стався вибух, унаслідок якого постраждало двоє людей. Активіст Майдану Анатолій Ведмідь на прес-конференції у Штабі національного спротиву повідомив, що на Майдан у четвер вранці в пакеті з написом " Ліки" підкинули вибуховий пристрій.  За його словами, вибухівка спрацювала в момент розкриття пакета. У результаті цього одному молодому активісту відірвало кисть, зараз він у лікарні. Інший був госпіталізований з термічним опіком очей 3-го ступеню.

Верховна Рада з другої спроби прийняла календарний план роботи на сесію. Спікер Ради Володимир Рибак поставив на голосування постанову про календарний план з пропозиціями комітету, які у середу Рада не змогла проголосувати. Опозиційні фракції не дали жодного голосу за календарний план. Втім, його прийняла більшість.

Згодом голова Верховної ради Володимир Рибак закрив засідання парламенту. Наступного разу парламент збереться, коли буде готовий проект змін до Конституції. Лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов прогнозує внесення змін до Конституції восени, якщо сьогодні Верховна Рада створить відповідну тимчасову спеціальну комісію. Натомість лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк заявляє, що законопроект опозиції про внесення змін до Конституції України переданий всім фракціям парламенту і у вівторок, 11 лютого, опозиція готова за нього голосувати.

Разом з тим, під час зустрічі з помічником Державного секретаря США з питань Європи та Євразії Вікторією Нуланд президент Віктор Янукович виступив за якомога швидше проведення в Україні конституційної реформи з дотриманням усіх необхідних процедур. У свою чергу, перший заступник глави Адміністрації президента Андрій Портнов під час зустріч із комісаром Ради Європи з прав людини Нілсом Муйжніексом заявив, що українська сторона ініціює залучення авторитетних керівників міжнародних організацій для розслідування подій, що відбувається в Україні.

Національний банк вводить тимчасові обмеження на купівлю іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку за окремими операціями. Відповідне рішення закріплено згідно з постановою НБУ № 49, яка набуває чинності з 7 лютого 2014 року і діє до прийняття Нацбанком окремого рішення. Також передбачаються певні обмеження на виконання доручень банківських клієнтів у межах залишків коштів на їх поточних рахунках на початок операційного дня; тимчасові обмеження на купівлю іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку за окремим операціями. Як відомо, курс продажу готівкового долара в обмінних пунктах київських банків знову підвищився порівняно з 5 лютого на 8,69 коп. до 9,0200 UAH / USD, курс купівлі – на 2,3 коп. до 8,7988 UAH / USD. Попри це, у НБУ запевняють, що ситуація на валютному ринку керована.

Заступник генпрокурора заявив, що розслідування справи про побиття активістки Майдану і журналістки Тетяни Чорновол завершено. Слідство дійшло до висновку, що напад на неї був здійснений з хуліганських міркувань за те, що вона підрізала автомобіль на дорозі.

Активістка і журналіст Тетяна Чорновол вважає абсурдною версію Генпрокуратури про те, що напад на неї було вчинено з хуліганських мотивів.

Своє перше інтерв'ю дав активіст Автомайдану Дмитро Булатов, якого тиждень катували, після чого його доправили на лікуванні у Вільнюс. За його словами, особи, які його викрали, питали про кошти, які надходили на Автомайдан. Він вважає, що його викрали представники російського спецназу, і що до цього причетний Віктор Медведчук. Лідер "Українського вибору" назвав цю заяву Булатова провокаційною і абсурдною.

У Харкові невідомі спиляли пам'ятний хрест воїнам Української повстанської армії, встановлений у Молодіжному парку. Міліція вирішила не відкривати провадження за цим фактом, оскільки цей хрест не був на балансі міста.

Позначки:

читати ще