Події 5 листопада: Рада визначилась з датою розгляду законопроектів щодо Тимошенко, Нафтогаз почав погашати борг перед Газпромом

6 Листопада 2013, 00:44

Міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький повідомив, що НАК "Нафтогаз України" від понеділка  почав погашати борг у $880 млн перед російським Газпромом.

В той же час офіційний представник Газпрому Сєргєй Купріянов заявив, що Україна направляє на адресу Газпрому платежі в рахунок погашення боргу за постачання газу в серпні, але це лише мала частина боргу. "Невеликі платежі надходять, але це поки сльози – до повної оплати боргу такими темпами далеко", – сказав представник Газпрому.

Верховна Рада затвердила  свій тижневий порядок денний на 5-8 листопад, згідно з яким чотири законопроекти щодо лікування ув’язнених за кордоном розглядатимуть першими 7 листопада.

"Ми домовились, що 4 закони по лікуванню ув’язнених щодо Тимошенко будуть розглянуті в комітеті, яке відбудеться в середу. Ми їх розглянемо вранці в четвер на ранковому засіданні першими", – зазначив спікер ВР Володимир Рибак.

Опозиція вже запросила  моніторингову місія Європарламенту, очолювану Петом Коксом та Олександром Кваснєвським, прийти в цей день у  Верховну Раду.

Лідер парламентської фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що у ПР   не бачать перспектив прийняття жодного з чотирьох проектів закону, спрямованих на вирішення "питання Тимошенко" у первісному вигляді.

Верховна Рада в черговий раз відмовилася скасувати пенсійну реформу. За ухвалення відповідного законопроекту № 2934 проголосували 216 депутатів, а альтернативного №2934-1 – 215 депутатів при мінімально необхідних 226.

В той же час  Верховна Рада зняла заборону на виїзд за кордон осіб, що підлягають призову на строкову військову службу.

Також депутати  схвалили законопроект про відрахування місцевим бюджетам 10% виручки держави від продажу корисних копалин, видобутих у рамках угоди про розділ продукції (УРП).

5 листопада міністр енергетики і вугільної промисловості України Едуард Ставицький у присутності президента Віктора Януковича підписав угоду з компанією Chevron Ukraine BV» і товариством з обмеженою відповідальністю «Надра Олеська» про розподіл продукції.

В місті Яремче, що в Івано-Франківській області, відновили  мобільний зв'язок. Міська рада на позачерговій сесії скасувала своє рішення про відключення операторів МТС та Київстар. Депутати натомість створили комісію, яка   визначить нове місце для встановлення веж-ретрансляторів МТС та Київстар.

Центральна виборча комісія зареєструвала ще 48 кандидатів у народні депутати на повторних виборах у п'яти округах. Зокрема, в 94-му окрузі ЦВК зареєструвала одного кандидата від партії «Родіна» та 10 самовисуванців. Серед них  –  Віктор  Романюк – тезка кандидата, висунутого  ВО «Батьківщина». В 223-му  окрузі у Києві ЦВК зареєструвала 31 самовисуванця, з них четверо є членами Партії регіонів. Зокрема, був зареєстрований член Партії регіонів Олег Калашников. Також в київському окрузі зареєстрували кандидата від партії «Русскій блок», кореспондента газети «Сегодня» Олеся Бузину.

У той же час ВО «Батьківщина» заявила, що висунення і реєстрація "клонів" опозиційних кандидатів у депутати  свідчить про підготовку владою найбруднішого сценарію ведення виборчої кампанії.

Група компаній ВЕТЕК і UMH group достроково закрили угоду купівлі-продажу 99% медіахолдингу UMH.

Україна подала до Міжнародного олімпійського комітету декларацію про подачу заявки на проведення в Карпатському регіоні зимової Олімпіади-2022.

Позначки: