Події 5 листопада: пропозиція провести перевибори в п’яти округах та мітинг опозиції під ЦВК

Акценти
6 Листопада 2012, 00:30

Надвечір понеділка ЦВК ухвалила постанову про неможливість встановити достовірні результати виборів в п'яти одномандатних округах: 94, 132, 194, 197, 223. Таким чином, ЦВК пропонує провести повторні вибори у цих округах і звернутися до Верховної Ради з відповідною пропозицією.

Заступник голови парламентського комітету з питань державного будівництва й місцевого самоврядування, член фракції НУ – НС Юрій Ключковський заявив, що парламент не має повноважень розглядати призначення повторних виборів депутатів Верховної Ради у мажоритарних округах. На його думку, прийнявши таке рішення, ЦВК визнала, що нездатна виконувати свої повноваження.

Голова правління Комітету виборців України Олександр Черненко висловив думку, що рішення про неможливість встановити достовірні результати виборів в п'яти одномандатних округах «приймалось не в ЦВК, а трохи вище». 

Водночас у Партії регіонів вважають рішення законним.

Як заявив лідер «Батьківщини» Арсеній Яценюк, опозиція частково задоволена рішенням ЦВК  та висуватиме на перевиборах в цих 5 округах єдиних кандидатів від опозиційних сил.

Також Яценюк заявив, що мітинг опозиції проти фальсифікацій результатів виборів народних депутатів біля ЦВК, який розпочався о 10-й годині ранку,   продовжуватиметься всю ніч.

На початку мітингу на ньому, за різними даними зібралися від однієї до двох тисяч людей. Надвечір на площі залишилось півсотні мітингувальників.

«Беркутівці», яких на початок акції було приблизно 400 осіб,  сьогодні двічі спробував розігнати акцію протесту опозиції проти фальсифікацій на виборах біля ЦВК, що надалі триває.

Надвечір  щодо організаторів мітингу біля ЦВК склали адмінпротоколи через порушення заборони Окружного адмінсуду на проведення акцій в столиці до 12 листопада.

У Києві досі рахують округ Пилипишина-Левченка – він залишається єдиним, де ще не оброблені 100% протоколів.

Глава МЗС Швеції висловив занепокоєння затягуванням підрахунку голосів на окремих округах.

Донецький губернатор пояснив падіння рейтингу ПР в області демографічною ситуацією.

Під час оголошення офіційних результатів у двох одномандатних виборчих округах – № 46 та 56 , що у Донецькій області, член ЦВК Ігор Жиденко сказав,  що в Україні мали місце системні порушення виборчого законодавства.

Співголова групи «зелених» Європейського парламенту Ребекка Гармс заявила, що обвинувачення у фальсифікації результатів виборів в Україні мають бути розслідувані.

Позначки:
90