5 лютого народні депутати від опозиції заблокували трибуну та президіум Верховної ради України перед початком другої сесії. Парламентарі вимагали забезпечити персональне голосування. На трибуні Ради опозиціонери повісили плакати "Рада гниє з Рибака" і "Кнопкодави – геть із Ради".
Депутати від Партії регіонів також зібралися на своїх робочих місцях, однак засідання не почалося. Відтак згодом регіонали зібрали свої картки для голосування після проведення короткої наради з головою фракції Олександром Єфремовим, після чого залишили сесійну залу.
Близько 10:30 в ложу іноземних делегацій, в якій чекали церемонії відкриття 2-ї сесії парламенту представники дипломатичних установ, піднялися депутати Леся Оробець («Батьківщина») та Оксана Продан (УДАР). Парламентарії якийсь час поспілкувалися з іноземними гостями, після чого вони залишили ложу.
Також зал засідань покинув і хор ім. Верьовки, який повинен був виконувати Державний гімн з нагоди відкриття чергової сесії.
Лідери ж опозиційних фракцій заявили, що блокуватимуть трибуну Верховної Ради доти, доки влада не включить систему персонального голосування «Рада-3». Своєю чергою, спікер парламенту Володимир Рибак заявив, що система для голосування, за якою наразі працюють депутати Верховної Ради, вичерпала себе у 2012 році. Він додав, що сподівається на розблокування парламенту до четверга.
Опозиціонери також заявили, що не дозволять захопити трибуну силою. Регіонали ж зазначили, що більше не будуть вдаватися до силових варіантів розв’язання проблем. Врешті, у приміщенні парламенту на нічне чергування залишилося приблизно 15 депутатів від опозиції.
Також у вівторок казахстанський суд продовжив утримання під вартою двох працівників української компанії "Укрспецекспорт" до 2 місяців.
"Сьогодні є рішення суду про арешт цих громадян на 2 місяці. Ми чекаємо на пред'явлення звинувачень цим громадянам", – повідомив міністр закордонних справ України Леонід Кожара.
У зовнішньополітичному відомстві повідомили, що наразі офіційні звинувачення українцям не висунуто. За словами в.о. директора Департаменту інформаційної політики МЗС Євгена Перебийніса, стан здоров'я затриманих українців задовільний. Водночас вони забезпечені адвокатами та не мають скарг на умови утримання.
5 лютого президент Віктор Янукович призначив міністром культури Леоніда Новохатька. Відповідний указ розміщений на офіційному сайті глави держави.
Крім того, Янукович звільнив Юрія Богуцького з посади першого заступника міністра культури та призначив його радником президента – Керівником Головного управління з питань гуманітарного розвитку Адміністрації президента.
Іншим указом Янукович звільнив Тимофія Кохана з посади заступника міністра культури і призначив його першим заступником міністра культури.
Також 5 лютого стало відомо, що Вищий адміністративний суд 16 січня підтвердив рішення судів нижчих інстанцій, якими визнано законним указ колишнього президента Віктора Ющенка (2005-2010 роки) про визнання воїнів Організації українських націоналістів і Української повстанської армії учасниками боротьби за незалежність України.
Зі слів заступника лідера Прогресивної соціалістичної партії України Наталії Вітренко Володимира Марченка, рішення про відхилення касаційної скарги вони одержали тільки 4 лютого.
Розгляд справи проходив в письмовій формі.
Рішення суду є остаточним і оскарженню не підлягає.
Та у вівторок президент Ірану вперше за 30 років відвідав Єгипет. Махмуд Ахмадінежад (Іран) прибув сьогодні до Каїра для участі у саміті Організації ісламського співробітництва, який розпочнеться в середу. Однак візит не оминули інциденти. Так, за інформацією місцевих ЗМІ, коли іранський лідер виходив з мечеті Аль-Хусейн в Каїрі, на нього накинувся молодий чоловік з криками: "Ви вбиваєте наших братів".
На допомогу президенту негайно прийшла охорона, а також єгипетські силовики, які скрутили нападника.