5 березня депутати від опозиційних партій заблокували роботу Верховної Ради України, протестуючи проти позбавлення захисника Юлії Тимошенко, Сергія Власенка, мандату. Консультації лідерів фракцій у голови парламенту Володимира Рибака не принесли жодних результатів. Відтак спікер в ефірі одного із телеканалів заявив, що більшість може вдатися до силових методів розблокування трибуни.
Згодом народний депутат від Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що підготував законопроект, який передбачає позбавлення депутатських мандатів для тих, хто не виконує свої обов’язки.
Між тим, опозиціонери, дочекавшись завершення робочого дня, залишили будівлю Ради.
У вівторок Вищий адміністративний суд України розпочав розгляд справи про позбавлення депутатських повноважень Сергія Власенка. До зали, де відбувалось засідання, змогли потрапити лише народні депутати та кілька журналістів. Згодом у засіданні було оголошено перерву для витребування з Печерського районного суду Києва інформації про те, в якому статусі Власенко бере участь у кримінальній справі про вбивство Євгена Щербаня.
В той же час, європейські депутати висловили стурбованість щодо судової справи. Зокрема, верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки, віце-президент Європейської комісії Кетрін Ештон і європейський комісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле заявили, що стурбовані можливим позбавленням депутатського мандата Сергія Власенка. А лідер фракції "Партії зелених" у Європарламенті Ребекка Гармс, яка була присутня на засіданні, сказала, що Європейський Союз уважно стежить за цією справою. Вона також заявила, що вважає суд щодо Власенка політично мотивованим.
Водночас, регіонал Володимир Олійник назвав такі заяви нетактовними.
Лідер фракції "Свобода" Олег Тягнибок повідомив, що опозиціонери вимагатимуть позбавити депутатських повноважень народних депутатів, які не лише суміщають депутатську діяльність з професійною, а й мають подвійне громадянство. А лідер УДАРу Віталій Кличко висловив думку, що за логікою судової системи, його можна достроково позбавити мандата народного депутата, оскільки він ще не припинив свою спортивну ліцензію.
Цього ж дня ВАСУ позбавив депутатського мандату члена ПР Андрія Веревського. Лідер фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк, коментуючи це рішення, висловив думку, що народного депутата позбавили депутатства за попередньою домовленістю в обмін на іноземний кредит.
5 березня парламент Молдови проголосував за відставку Кабінету міністрів під керівництвом Влада Філата.«За» проголосували 54 з 101 депутата парламенту: комуністи (34 депутати), фракція Демократичної партії (15), група соціалістів (4) і незалежні депутати. Для відставки уряду необхідний був 51 голос.
Питання про недовіру уряду ініціювала опозиційна Партія комуністів, яку очолює колишній президент Володимир Воронін. При цьому про готовність підтримати комуністів заявила Демократична партія – одна з партій, що входила у парламентську коаліцію, що недавно розпалась.
Та 5 березня помер президент Венесуели Уго Чавес. Про це повідомив віце-перзидент країни Ніколас Мадуро. Чавесу було 58 років.
Члени уряду країни та військові начальники у вівторок провели нараду у президентському палаці в Каракасі. Зокрема, у нараді взяли участь віце-президент Мадуро, кілька міністрів, 20 губернаторів. Ця нарада відбулася після того, як влада країни повідомила про погіршення здоров’я Чавеса.