НОВИНИ

Парламент Молдови відправив уряд у відставку

Парламент Молдови у вівторок проголосував за відставку Кабінету міністрів під керівництвом Влада Філата.

«За» проголосували 54 з 101 депутата парламенту: комуністи (34 депутати), фракція Демократичної партії (15), група соціалістів (4) і незалежні депутати.  Для відставки уряду необхідний був 51 голос.

Питання про недовіру уряду ініціювала опозиційна Партія комуністів, яку очолює колишнім президентом Володимиром Вороніним. При цьому про готовність підтримати комуністів заявила Демократична партія - одна з партій, що входила у парламентську коаліцію, що недавно розпалась.

Згідно з конституцією Молдови, прем'єр зобов'язаний у триденний термін надати президентові прохання про відставку кабінету міністрів, а президент має представити парламенту нову кандидатуру на посаду прем'єра. Впродовж подальших 15 днів призначений прем'єр зобов'язаний представити номінальний склад нового Кабінету міністрів.

Згідно з основним законом, у разі, якщо уряд не буде затверджено з двох спроб, президент зобов'язаний розпустити парламент і оголосити дострокові парламентські вибори.

Влад Філат керував урядом Молдови двічі: з 2009 по 2010 роки, а також з 2011 по 2013 роки, коли у владі перебував Альянс за європейську інтеграцію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.