Події 31 жовтня: протистояння в двох окружкомах Києва, реакція МЗС на оцінки США та закон про держзраду в Росії

Акценти
1 Листопада 2012, 00:20

В ніч проти середи за результатами підрахунку 100% голосів в ОВК №215 кандидат від ВО «Свободи» Андрій Іллєнко здобув перемогу.

Його опонент, секретар Київради Галина Герега заявила, що готова визнати ці результати. Однак вже пізніше вона запропонувала  провести перерахунок бюлетенів на всіх 79 виборчих дільницях у присутності журналістів і спостерігачів.

На що Іллєнко заявив, що в нього знову хочуть відібрати перемогу. Вже надвечір голова ОВК № 215 повідомив, що підстав для перерахунку голосів немає, зараз комісія звіряє протоколи, аби подати їх до ЦВК.

З  ОВК №223, де борються самовисуванець Віктор Пилипишин та кандидат від ВО «Свободи» Юрій Левченко,  через запасний вхід  винесли  протокол. Поки свободівці оббігали будівлю, невідомому вдалося втекти. До цього випадку, сьогодні представники «Свободи» вже затримали літню жінку, яка намагалася винести з приміщення ОВК неповністю заповнені протоколи.

Перед цим Левченко заявив, що представників дільничих виборчих комісій у 223 окрузі  відправляють на перерахунок голосів,  після кого його «перевага над самовисуванцем Пилипишиним зникає».

Надвечір невідомі «журналісти спортивної статури» розпилили сльозогінний газ. Поряд будівлі відбулись сутички, вибили вікно.

Значно спокійніша ситуація була в окружкомі № 216, де, після прийому  100% бюлетенів,  представник об’єднаної опозиції Ксенія Ляпіна отримала 29,27%,  а провладний кандидат Олександр Супруненко – 27, 70%.

Заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера сьогодні сказав, що на виборах Верховної Ради процес підрахунку голосів виборців проходить непрозоро. В той же час він підкреслив, що ЦВК не змінює дані на своєму сайті, як про це раніше заявили в опозиції.

У МЗС заявили, що  здивовані негативними оцінками виборів до Верховної Ради, які прозвучали з боку представників Держдепартаменту США і держсекретаря Гілларі Клінтон, та очікують більш об'єктивних висновків.  Міністр закордонних справ  Костянтин Грищенко сказав, що заява Держдепартаменту США щодо парламентських виборів в Україні не повністю відображає реальну ситуацію з виборчим процесом в країні.

У Росії Рада Федерації на засіданні в середу схвалила закон, що посилює покарання за розголошення держтаємниці і вводить кримінальну відповідальність за незаконне отримання секретних відомостей.

Керівництво Качанівської виправної колонії  дозволило  засудженій екс-премєр-міністру Юлії  Тимошенко «у винятковому порядку»  здійснити телефонний дзвінок.  

Захисник Тимошенко Сергій Власенко повідомив, що завтра  Тимошенко хоче  зустрітися з послом Євросоюзу Яном Томбінські, а також із соратниками по об’єднаній опозиції –  Арсенієм Яценюком, Олександром Турчиновим та Григорієм Немирею.

Позначки:
90