28 лютого прес-служба партії «Батьківщина» повідомила, що захисника екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко Сергія Власенка позбавили депутатського мандата. У повідомленні, зокрема, зазначалося, що 1 березня з цього приводу має відбутися прес-конференція за участі Олександра Турчинова.
Згодом народний депутат Володимир Ар’єв підтвердив журналістам, що Власенка таки позбавили депутатських повноважень.
"Ситуація з Власенко – не жарт. Завтра будуть деталі. Інша справа, що для остаточного позбавлення мандата потрібно 226 голосів у ВР, але тенденція тривожна. Банда пішла" по-бєспрєдєлу ", – написав Ар'єв на своїй сторінці в Facebook.
Він відмовився уточнити, який суд і коли прийняв рішення, і чи можна його оскаржити. Власенко ж на телефонні дзвінки не відповідав.
Водночас, за інформацією джерел Тиждень.ua, позбавлення Власенка мандата може бути наслідком дій нардепа-регіонала Володимира Мисика, який подав у Верховну Раду подання, в якому він просить голову парламенту звернутися до Вищого адміністративного суду з проханням позбавити Власенка депутатських повноважень.
У четвер президент Віктор Янукович підписав указ про створення Міністерства освіти і науки та Міністерства молоді та спорту. Відповідний документ було оприлюднено на сайті глави держави. Відтак, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту та Державна служба молоді та спорту були реорганізовані. Указ набрав чинності з дня його опублікування. Іншими указами Янукович звільнив Дмитра Табачника з посади міністра освіти і науки, молоді та спорту та призначив його міністром освіти і науки. Крім того, президент звільнив Равіля Сафіулліна з посади голови Державної служби молоді та спорту та призначив його міністром молоді та спорту.
Цього ж дня президент звільнив Сергія Черемних з посади першого заступника міністра внутрішніх справ України і призначив його першим заступником голови Служби безпеки України – начальником Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління Служби безпеки України. Також іншим указом в порядку переатестування Янукович присвоїв Черних військове звання генерал-полковника.
Крім того, Янукович звільнив Володимира Павленка з посади заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі – керівника апарату, а також забрав посаду керівника Державного управління справами у Олексія Панька.
28 лютого до Центральної клінічної лікарні №5 «Укрзалізниці» приїхали німецькі лікарі з клініки «Шаріте». Після обстеження екс-прем’єра Юлії Тимошенко фахівці рекомендували їй продовжувати лікування у стаціонарних умовах.
Між тим, заступник начальника управління Головного слідчого управління (ГСУ) Генпрокуратури Лілія Фролова заявила, що Тимошенко потрібно перевести до Качанівської виправної колонії з Центральної клінічної лікарні "Укрзалізниці", якщо вона не потребує лікування і зазначила, що це питання належить до компетенції Державної пенітенціарної служби.
Вітчизняні ж лікарі вважають, що Тимошенко можна долікувати в колонії. Про це, зокрема, заявив заступник міністра охорони здоров'я Олександр Качур.
"Комплекс заходів, який пов'язаний з фізичними вправами, рекомендований німецькими фахівцями, може проводитися поза лікарняними умовами", – сказав він.
Він додав, що комісія МОЗ поважає німецьких колег, йде їм назустріч і чекає від них офіційного висновку, який надійде протягом 2 діб. Остаточне рішення з даного приводу буде ухвалено після розгляду висновку німецьких лікарів. Качур зазначив, що поки Тимошенко продовжує перебувати в лікарні.
Та 28 лютого Папа Римський Бенедикт XVI зрікся престолу. Це сталося в четвер о 21:00 за Києвом.
Зречення відбулося в літній ватиканській резиденції в містечку Кастель-Ґандольфо під Римом, куди Бенедикта XVI за кілька годин до цього доставили вертольотом. Там, вітаючи своїх прихильників, які прийшли попрощатися з ним як із понтифіком, він заявив, що у визначений час стане «просто прочанином, який почне останню частину своєї прощі на цій Землі».
Відтак, у Ватикані почався режим "вакантного престолу" (sede vacante).
Режим "вакантного престолу" триватиме до березня, коли на конклаві буде обраний новий Папа Римський.
Під час sede vacante припиняють діяльність все дикастерії (відомства) Римської курії, включаючи держсекретаріат.