НОВИНИ

  ▪   Мілан Лєліч

Власенка позбавили мандата? (документ)

Депутата від "Батьківщини" Сергія Власенка могли позбавити мандата. Про це 1 березня може заявити Олександр Турчинов під час прес-конференції, повідомляє прес-служба політсили.

"У п'ятницю, 1 березня, о 9:30, відбудеться прес-конференція голови Політради Об'єднаної опозиції «Батьківщина» Олександра Турчинова на тему: "Нова хвиля політичних репресій: влада незаконно позбавила Сергія Власенка депутатського мандата і планує його арешт", - зазначено у повідомленні.

Водночас, за інформацією джерел Тиждень.ua, позбавлення Власенка мандата може бути наслідком дій нардепа-регіонала Володимира Мисика, який подав у Верховну Раду подання, в якому він просить голову парламенту звернутися до Вищого адміністративного суду з проханням позбавити депутатських повноважень Сергія Власенка.

Мисик вважає, що своєю діяльністю Власенко порушує статтю 78 Конституції України та статті 3 закону «Про статус народного депутата України», де заборонено суміщення депутатської та будь-якої іншої (у даному випадку - адвокатської) діяльності, за рідкісним винятком.

Сам Власенко заявив, що не займається адвокатською практикою з 2008 року.

"Я не займаюсь адвокатською практикою з 2008 року. Але хлопчики з Адміністрації президента раптом вирішили, що наявність у мене свідоцтва на право заняття адвокатською діяльністю саме по собі є підставою для того, щоб підняти питання про нібито суміщення якоїсь діяльності з депутатською діяльністю. Тому я змушений був подати заяву про припинення свідоцтва, щоб зняти політичні спекуляці", - сказав захисник.

У середу, 27 лютого, Власенко оприлюднив  відповідь голови Вищої кваліфікаційно-дисципінарної комісії адвокатури Валентина Загарія на запит депутата Мисика.

Нагадаємо, раніше член Центрвиборчкому Михайло Охендовський заявляв, що з формальної точки зору, позбавити народного депутата мандату неможливо.

Як відомо, 8 лютого Вищий адміністративний суд виніс рішення про позбавлення депутатських мандатів позафракційних депутатів Павла Балоги та Олександра Домбровського, обраних у мажоритарних округах №71 та№ 11 відповідно, та про проведення в цих округах повторних виборів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.