Події 27 травня: у ГПУ готові передати справу Щербаня до суду, Південна Корея відмовилася від «ядерних переговорів»

28 Травня 2013, 00:55

27 травня стало відомо, що Генпрокуратура готова передати до суду справу про вбивство Євгена Щербаня та звинуватити у злочині екс-прем'єра Юлію Тимошенко. Про це заявив перший заступник генерального прокурора Ренат Кузьмін в інтерв'ю виданню "Форбс".

"Кириченко (колишній радник Павла Лазаренка) є основним свідком  в справі, за якою американський суд засудив Лазаренка до 10 років ув'язнення. Аналогічні свідчення він дав українському суду у справі про вбивство Євгена Щербаня. Свідчення, які він дав, є рівнозначними за своєю доказовою силою як в американському, так і в українському суді. І у мене немає сумнівів, що він говорить правду", – сказав перший заступник генпрокурора, додавши, що «в Кириченка не було та наразі немає причин для обмови Тимошенко».

Кузьмін додав, що свідчення  Кириченка підтверджуються й іншими отриманими слідством даними. "Сукупність доказів дає нам можливість представити цю справу до суду і звинуватити Тимошенко у вбивстві українського депутата", – сказав Кузьмін.

На запитання, чи встигне ГПУ закінчити слідство і передати матеріали в суд до 18 червня –  коли закінчується п'ятимісячний термін, на який було продовжено розслідування справи Щербаня, заступник генпрокурора відповів, що це залежатиме від дій захисту Тимошенко.

На уточнення, які саме ускладнення можуть виникнути, він сказав: "Юлія Володимирівна тривалий час демонструє важку тривалу хворобу, яка перешкоджає їй брати участь у слідчих діях. Вона може так себе вести дуже довго. У випадку, якщо хвороба не заважатиме Тимошенко, слідчий допитає її як підозрюваного і продовжить виконання слідчих дій".

Втім, у «Батьківщині» Кузьміна звинуватили у брехні і заявили, що доказів причетності екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко до вбивства народного депутата Євгена Щербаня не існує.

У понеділок учасникам журналістського руху "Стоп цензурі!" вдалося встановити тимчасовий інформаційний центр під будівлею МВС на вул. Богомольця, 10.

Спочатку міліція їм не дозволяла цього зробити міліція, оскільки, за їхніми словами, журналістка Анастасія Станко, на це не має прав і це є порушення правил благоустрою. Міліція мала намір конфіскувати намет і скласти протокол про адмінправопорушення.

У свою чергу, Станко о 13:00 подала повідомлення до Київської міської державної адміністрації про проведення громадської акції, однак не отримала вхідного номера.

Зрештою, міліція відмовилися від своїх намірів конфіскувати намет і дала змогу журналістам встановити тимчасовий інформаційний центр, який збиратиме матеріали про побиття журналістів 18 травня і контролюватиме хід виконання вимог руху.

Виконуючий обов'язки начальника управління по зв'язках з громадськістю МВС Сергій Бурлаков заявив, що міліція вважає нелогічною установку кількома журналістами громадського руху «Стоп цензурі!» намети під будівлею Міністерства внутрішніх справ. Крім того, правоохоронці повідомили, що у справі про побиття журналістів допитали вже 180 очевидців.

Також журналістам, які працюють в інформаційному центрі намагалися вручити припис.  У приписі йшлося про те, що головний спеціаліст відділу контролю за благоустроєм Печерського району Вадим Султанов встановив порушення – розміщення тимчасової споруди на тротуарі. Саме тому Султанов «пропонує надати дозвільну документацію на встановлення такої споруди, у разі відсутності документів будуть вжиті заходи».

Та 27 травня Південна Корея 27 травня відкинула пропозицію КНДР про відновлення шестистороннього переговорного процесу з ядерної проблеми Корейського півострова.

"Дії набагато важливіше слів", – заявив представник міністерства у справах об'єднання Південної Кореї.

Він заявив журналістам: "Якщо Північ дійсно хоче діалогу, то першим кроком має стати позитивна відповідь на наші повторювані заклики до переговорів на робочому урядовому рівні з питання про промисловій зоні Кесон".

Позначки: