НОВИНИ

У Кузьміна вже з’явилася можливість звинуватити Тимошенко у вбивстві Щербаня і передати справу до суду

Генпрокуратура готова передати до суду справу про вбивство Євгена Щербаня та звинуватити у злочині екс-прем'єра Юлію Тимошенко. Про це заявив перший заступник генерального прокурора Ренат Кузьмін в інтерв'ю виданню "Форбс".

"Кириченко (колишній радник Павла Лазаренка- ред.) є основним свідком  в справі, за якою американський суд засудив Лазаренка до 10 років ув'язнення. Аналогічні свідчення він дав українському суду у справі про вбивство Євгена Щербаня. Свідчення, які він дав, є рівнозначними за своєю доказовою силою як в американському, так і в українському суді. І у мене немає сумнівів, що він говорить правду ", - сказав перший заступник генпрокурора, додавши, що «в Кириченка не було та наразі немає причин для обмови Тимошенко»/

Кузьмін додав, що свідчення  Кириченка підтверджуються й іншими отриманими слідством даними. "Сукупність доказів дає нам можливість представити цю справу до суду і звинуватити Тимошенко у вбивстві українського депутата", - сказав Кузьмін.

На запитання, чи встигне ГПУ закінчити слідство і передати матеріали в суд до 18 червня -  коли закінчується п'ятимісячний термін, на який було продовжено розслідування справи Щербаня, заступник генпрокурора відповів, що це залежатиме від дій захисту Тимошенко.

"Це залежить від того, яку позицію займуть Юлія Тимошенко та її захист, а також від того, чи виникнуть додаткові ускладнення у цій справі. Якщо не буде умисного затягування розслідування захистом Тимошенко, то Генпрокуратура встигне закінчити розслідування в строк", - сказав Кузьмін.

На уточнення, які саме ускладнення можуть виникнути, він сказав: "Юлія Володимирівна тривалий час демонструє важку тривалу хворобу, яка перешкоджає їй брати участь у слідчих діях. Вона може так себе вести дуже довго. У випадку, якщо хвороба не заважатиме Тимошенко, слідчий допитає її як підозрюваного і продовжить виконання слідчих дій".

Нагадаємо, 18 січня Генеральна прокуратура заявила, що завершила розслідування кримінальної справи щодо вбивства народного депутата Євгена  Щербаня у 1996 році. Юлії Тимошенко було "вручено підозру" в організації цього злочину.

 На стадії досудового розслідування справи про вбивство Щербаня   як свідків допитали  Ігоря Мар'їнкова, Сергія Зайцева, Володимира Щербань, Олександру Кужель, Сергія Таруту, , Віталія Гайдука та Петра Кириченка.

Останній заявив, що вирішив дати свідчення проти Юлії Тимошенко після того, як зрозумів, що вона і Павло Лазаренко намагаються зробити його винним у смерті Щербаня. Він сказав, що особисто познайомив Павла Лазаренка з Олександром Мільченком на прізвисько  Матрос, а також що сам передав останньому гроші за вбивство народного депутата Євгена Щербаня. Разом з тим, на уточнююче запитання захисту, він відповів, що не має документальних доказів цим фактам.

Читайте також: Причетними до вбивства Щербаня, окрім Тимошенко, називають сім осіб
 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.