У суботу стало відомо, що 25 квітня близько 20-ї години невідомі захопили львівського журналіста, позаштатного кореспондента телеканалу ZIK Юрія Лелявського.
За інформацією очевидців, Лелявський вів зйомку подій. Його схопили та проти волі журналіста відвели до міськвиконкому. Підозру невідомих чоловіків, які це зробили, викликав паспорт зі львівською реєстрацією кореспондента.
За даними інших джерел, про затримання Лелявського вже поінформована влада Слов`янська.
Нині розглядається питання про те, щоб його відпустили з-під варти.
Згодом стало відомо, що У Слов'янську зникли ще двоє людей – театральний режисер Павло Юров і куратор Денис Грищук.
Пізніше зник зв’язок із ще одним журналістом – кореспондентом "ВолиньPost" Сергієм Шаповалом.
Між тим, самопроголошений мер Слов'янська В'ячеслав Пономарьов заявив, що рішення про роботу на території країни затриманих у Слов'янську членів місії ОБСЄ буде прийнято до ранку суботи: мовляв, їх "перевіряють" "фахівці з безпеки народного ополчення".
За словами Пономарьова, сепаратистів збентежило, що до складу місії нібито входили діючі офіцери європейських країн-членів НАТО, а також українського Генштабу.
Також він зазначив, що в затриманому автобусі ОБСЄ було 12 осіб, з яких у чотирьох ополченці підозрюють офіцерів українського Генштабу. Решта – нібито колишні й діючі офіцери з країн Європи. Делегація збиралася перевірити блокпости Слов'янська й обстановку в місті.
Пізніше терористи повідомили, що не планують відпускати спостерігачів, бо вважають їх "шпигунами".
Між тим, в СБУ повідомили, що захоплених спостерігачів можуть використовувати у якості «живого щита».
Міліція за фактом викрадення членів місії ОБСЄ відкрила кримінальне провадження.
В той же час, джерело в урядових колах ФРН повідомило, що в Україну їде делегація переговорників від ОБСЄ.
26 квітня в МВС заявили про знищення четвертого блокпосту біля Слов’янська. Згідно з повідомленням, у рамках антитерористичної операції шляхом залучення сил та засобів спецпідрозділів Національної гвардії, МВС, ЗСУ та СБУ 25 квітня деблоковано та знищено незаконний блокпост сепаратистів у селі Черкаське на в’їзді до Слов’янська.
У суботу стало відомо, що лідери країн G7 погодились швидко накласти додаткові санкції на Росію. Про це йдеться у заяві, оприлюдненій на сайті Білого Дому.
"З огляду на негайну важливість забезпечення успішного та мирного демократичного волевиявлення наступного місяця на президентських виборах в Україні, ми забов'язались діяти негайно, щоб посилити цільові санкції та заходи, які змусять Росію заплатити вищу ціну за свої дії", – йдеться у заяві.
G7 підтримала Київ, відзначивши, що українська влада проявила витримку під час операції у східних областях країни.
Один з представників Білого дому заявив, що нові фінансові обмеження можуть набути чинності вже в понеділок.
26 квітня Україна перекрила надходження води на анексований Росією Кримський півострів з річки Дніпро через Північно-Кримський канал.
Як відомо, проблеми з водопостачанням у Криму почалися через скорочення Україною постачань води через Північно-Кримський канал.
Раніше у ЗМІ з'явилася інформація, що Україна припинила подачу води.
Однак у Державному агентстві водних ресурсів України заявили, що подача води не припинялася, хоча відповідні договори ще не укладено. Через проблеми з водопостачанням під загрозою опинився поливний сезон у Криму, під питанням вирощування рису, кукурудзи та інших зернових.
У суботу Київський районний суд Харкова в суботу змінив запобіжний захід "антімайданівцю" Ігнату Кромському, відомого на прізвисько "Топаз", на утримання під вартою.
"Суддя Світлана Колесник змінила запобіжний захід на утримання під вартою без можливості внесення застави на 33 дня до 28 травня. Ми подамо апеляцію протягом 5 днів", – сказав адвокат Кромського Олександр Шадрін.
Він додав, що поки неясно, де буде перебувати його підзахисний – у Харківському або Полтавському СІЗО.
Та 26 квітня сепаратисти захопили Новокраматорський машинобудівний завод. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив керівник Центру військово-політичних досліджень, представник групи "Інформаційний опір" Дмитро Тимчук.
"За нашою інформацією, екстремісти прибули до заводу на двох автомобілях. Наразі жодних вимог загарбники не висували", – написав він.
Тимчук також нагадав, що це містоутворююче підприємство Краматорська, найбільше в сфері важкого машинобудування в Україні й одне з найбільших у світі.
Між тим, департамент розвитку базових галузей промисловості Донецької облдержадміністрації повідомив, що захоплення не відбулося, а сепаратисти вимагали два спеціальні автомобілі радянського виробництва, призначених для розчищення завалів