Події 26 квітня: допит бізнес-партнера Лазаренка перенесли, Кабмін пропонує дозволити приватизацію Нафтогазу

27 Квітня 2013, 00:41

26 квітня Печерський суд переніс допит Петра Кириченка у справі про вбивство Євгена Щербаня на 15 травня. Перед початком засідання судовий розпорядник зачитала відповідну постанову судді Оксани Царевич. Зазначається, що зміна дати була пов’язана із клопотанням генерального консула України в Сан-Франциско. В свою чергу, захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко зазначив, що генконсул у Сан-Франциско не є учасником процесу і не може подавати клопотання, а крім того, допит свідка не може проводитися на території генконсульства.

Згодом у прес-службі "Батьківщини" повідомили, що Державна пенітенціарна служба перенесла заплановану раніше зустріч екс-прем'єр-міністра та голови представництва ЄС в Україні Яна Томбінські і посла США в Україні Джона Теффта.

У п’ятницю стало відомо, що вісім обласних і одна міська організація партії «Батьківщина» вимагають виключення зі складу фракції шести народних депутатів, яким закидають «зраду опозиційних інтересів».  Зазначається, що на даний момент звернення з вимогою виключити з фракції депутатів Віталія Данілова, Дениса Дзензерського, Миколу Мартиненка, Андрія Павелка, Леоніда Сергієнка та Сергія Фаєрмарка уже прийнято київською міською, львівською, херсонською, хмельницькою, київською, одеською, черкаською, рівненською обласними та кримською республіканською організацією.

26 квітня стало відомо, що Івано-Франківська міська рада оголосила на території міста 9 травня Днем скорботи за загиблими у Другій світовій війні. Депутати також заборонили в місті розміщення на будинках і спорудах підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності символіки неіснуючих і невизнаних держав (військових формувань) та з метою недопущення виникнення конфліктних ситуацій рекомендують об'єднанням громадян, підприємствам, установам і організаціям, мешканцям міста в дні державних свят не використовувати цю символіку в Івано-Франківську. Прокуратура області вже заявила, що перевірить законність даного рішення.

У п’ятницю стало відомо, що Кабмін запропонував Верховній Раді дозволити приватизацію держпідприємств, дочірніх підприємств "Нафтогазу", що займаються транспортуванням газу по магістральних трубопроводах і зберіганням його в підземних сховищах. Про це йдеться в законопроекті 2937 від 26 квітня "Про внесення змін до деяких законодавчих актів з метою реформування НАК" Нафтогаз України".

Також 26 квітня страйковий комітет телеканалу ТВі закликав відомих журналістів та публіцистів стати посередниками в конфлікті між творчим колективом і новим менеджментом каналу. Про це йдеться у відповідній заяві. Активісти профспілки пропонують «в якості арбітрів конфлікту, що виник, долучити головного редактора тижневика «Дзеркала тижня» Юлі Мостову, голову Незалежної медіа-профспілки Юрія Луканова, академіка НАНУ Мирослава Поповича, президента українського ПЕН-клубу Євгена Сверстюка, юриста Національної спілки журналістів Тетяну Котюжинську, директора Інституту медіа-права Тараса Шевченка та голову Бюро незалежних розслідувань Єгора Соболєва. Страйкарі заявляють, що всі названі особи вже дали згоду на участь у арбітражі.

Та в п’ятницю стало відомо, що незадовго до терактів у Бостоні поліція Нью-Джерсі заарештувала уродженця Києва Микиту Панасенка нібито за спробу пронести в поїзд два саморобних вибухових пристрої. За даними поліції Нью-Джерсі, під час обшуку в будинку 27-річного Панасенка були виявлені предмети "які можуть бути використані для виготовлення вибухових пристроїв". Однак, як пізніше уточнило місцеве видання HobokenPatch, насправді у Панасенка були виявлені феєрверки, що містять порох. Жодних пристроїв, які нагадують бомбу, в будинку в українця не знайшли.

В СБУ повідомили, що за попередніми даними, Панасенко переїхав до США на постійне місце проживання в 2010 році, а до цього жив в Україні разом з сім'єю. Даних про його можливу причетність до діяльності терористичних або екстремістських організацій немає.

Згодом ЗМІ повідомили, що затриманий українець перевозив феєрверки.

Позначки:
96