Колишній співробітник президентської охорони Микола Мельниченко, обвинуваченний у кримінальній справі про розголошення державної таємниці, надвечір 24 жовтня був відправлений у слідчий ізолятор СБУ в Києві, де він буде утримуватися до прийняття судом рішення про обрання йому запобіжного заходу. Про це 25 жовтня повідомив адвокат Мельниченка Микола Неділько. Слідчі дії з Мельниченком проводились в будівлі Головного слідчого управління Генпрокуратури до 22:00 24 жовтня. У присутності адвоката Генпрокуратура висунула йому обвинувачення у кримінальній справі про розголошення державної таємниці. Після цього він був відправлений у слідчий ізолятор СБУ в Аскольдовому провулку в Києві, де він буде утримуватися до прийняття Шевченківським райсудом Києва рішення про обрання йому запобіжного заходу. Адвокат зазначив, що суд повинен розглянути це питання протягом двох днів з дня затримання і спрогнозував, що Мельниченко або буде взятий під варту, або з нього буде взято підписку про невиїзд.
25 жовтня Господарський суд Києва відмовився закрити провадження за позовом лідера партії «Україна – Вперед!» Наталії Королевської до фонду «Демократичні ініціативи» та Київського міжнародного інституту соціології про спростування інформації щодо рейтингу підтримки партії. Відповідне рішення ухвалила головуюча на судовому засіданні суддя Оксана Марченко, відмовившись таким чином задовольнити відповідне клопотання сторін-відповідачів у справі. Виступаючи на підтримку заявленого клопотання голова фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна вкотре наголосила, що у разі задоволення позову буде створено прецедент, що поставить соціологію як науку на межу знищення. Більше того, зазначила Бекешкіна, наукові дослідження не можуть бути предметами позовних вимог.Між тим, адвокат лідера партії «Україна – Вперед!» Володимир Скуридін не виключає можливість відмови її клієнта від позовних вимог. Наступне засідання у справі має відбутися 8 листопада.
У четвер стало відомо, що Європейський суд з прав людини не рекомендуватиме уряду України продовжити лікування екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко в Німеччині. У документі, зокрема, говориться, щодо справи «Тимошенко проти України» після вивчення відповідного запиту, в якому пропонувалося «згідно з правилом 39 Судового регламенту вимагати від уряду України дозволити прохачу одержати подальше медичне лікування в Німеччині», діючий Президент Департаменту, до якого було відправлено запит, 23 жовтня «вирішив не рекомендувати уряду України згідно з правилом 39 Судового регламенту тимчасовий захід, про який ви просите». Крім того, в листі повідомляється: «Також діючий Президент висловила зацікавленість, щоб паралельно всі необхідні заходи було вжито для того, щоб запобігти просочуванню конфіденційної інформації, включаючи відео та інші записи, що стосуються затримання і лікування прохача».
25 жовтня під час відкриття станції метро «Іподром» в Києві сталася бійка між учасниками протесту та невідомими молодиками. Заступник голови «Демократичного Альянсу» Вікторія Черевко повідомила, що приблизно 20-25 учасників акції протесту зібралися біля станції метро, аби висловити своє обурення, що в їхніх будинках немає опалення та гарячої води. На підході на них напали приблизно 80 молодиків спортивної статури. «Почали виривати у нас плакати, рвати їх… Міліція в цей час стояла і спостерігала за процесом», – розповіла Черевко.
Правоохоронці ж повідомили, що інформація про напад невідомих людей на киян під час зустрічі з прем’єром Миколою Азаровим не відповідає дійсності.
«25 жовтня під час урочистого відкриття станції метро «Іподром» група громадян, які висловлювали незадоволення діями КМДА, намагалися утворити конфліктну ситуацію з іншими присутніми на заході громадянами. Завдяки своєчасному оперативному реагуванню працівників міліції, які забезпечували охорону громадського порядку в цьому місці, інцидент вдалося попередити», – йдеться у повідомлені.
25 жовтня у місті Новий Буг Миколаївської області суд оштрафував пенсіонерку за публічну відмову голосувати за Партію регіонів на виборах 28 жовтня. За словами правозахисника Дмитра Гройсмана, місцевий суд у складі судді Васильченко та секретаря Кузьміній визнав пенсіонерку Ольгу Репихович винною у здійсненні адміністративного правопорушення і оштрафував на 510 гривень.
"Суть обвинувачень: під час зустрічі з депутатами обласної й районної рад від опозиції обвинувачувана заявила, що не буде голосувати за Партію регіонів після того, що ця політсила зробила з пенсіонерами", – сказав Гройсман.
Він додав, що, за словами судді, факт критики пенсіонеркою Репихович Партії регіонів "зафіксований аудіозаписом".
Натомість голова Вищої ради юстиції Володимир Колесниченко вважає, що в діях судді, який притягнув громадянку до відповідальності за агітацію «не голосувати за Партію регіонів», є ознаки порушення присяги. Відтак, Колесниченко запропонував звільнити одного із суддів за прийняте рішення.
25 жовтня Україна отримала рекомендації від 57 країн-учасниць ООН щодо того, як поліпшити ситуацію з правами людини. Так Румунія та Молдова порадила Україну розширювати освітні можливості мовами нацменшин. США серед позитивів відзначили реформування кримінальних процедур в Україні та ухвалення законодавства про громадські організації та протидію торгівлі людьми. Естонія порадила ухвалити закон про свободу мирних зібрань, який відповідає міжнародним стандартам, а низка європейських країн та Чилі закликали поліпшити ситуацію зі свободою слова і захистом прав журналістів. Європейські країни також висловили занепокоєння переслідуванням в Україні за ознакою сексуальної орієнтації та ініціативами українського парламенту, які, за словами представників європейських країн, дискримінують ЛГБТ-спільноту.
Австралія, Швейцарія, Бельгія, Литва, Канада, Австрія та Польща заявили про порушення Україною права на справедливий суд та політично вмотивовані переслідування екс-посадовців Юлії Тимошенко, Юрія Луценка та інших.
Литва, Ірак, Індонезія, Єгипет, Італіята Ірландія порадили Україні спрямувати зусилля на боротьбу із торгівлею людьми, Казахстан, Малайзія, Камбоджа, Бангладеш, Алжир, Словенія – поліпшити ситуацію з правами жінок та гендерною рівністю, Казахстан, Індія, Куба – працювати над дотриманням прав дитини, Єгипет, Італія – краще захищати дітей від сексуальної експлуатації.
Фінальний звіт зі всіма рекомендаціями ООН буде готовий у понеділок, 29 жовтня.