Події 24 липня: Янукович підписав антиофшорну конвенцію з Кіпром, у Казахстані засудили працівників «Укрспецекспорту»

25 Липня 2013, 00:35

У середу стало відомо, що 23 липня президент Віктор Янукович підписав закон «Про ратифікацію Конвенції між Урядом України і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи та Протоколу до неї».

Конвенція передбачає введення для дивідендів загальної ставки у 15%, яку може бути знижено до 5%, якщо отримувач є власником не менш, як 20% компанії або якщо він інвестував у неї не менше 100 тис євро.

В той же час стало відомо, що на ринку офшорних юрисдикцій, після ситуації на Кіпрі відбувається значний перерозподіл потоків на користь Белізу. Зокрема, Україна наростила обсяги «експорту»  у даний офшор на 132378%.

Крім того, 24 липня Янукович підписав так званий «Закон про векселі», прийнятий Верховною Радою 4 липня.

У середу стало відомо, що спеціалізований міжрайонний військовий суд у кримінальних справах міста Алмати 23 липня оголосив обвинувальний вирок працівникам "Укрспецекспорту" Олександру Школяренку та Олександру Хрульову.

"Громадяни України визнані винними за статтею 312, частина 5 (дача хабара в особливо великому розмірі), за що отримали по шість років позбавлення волі в колонії суворого режиму з конфіскацією майна", – повідомив прес-секретар Військового суду Казахстану Шолпан Шікетаева.

Колишній начальник головного управління озброєнь збройних сил Казахстану генерал-майор Алмаз Асенов визнаний винним в отриманні хабара і засуджений на 11 років ув'язнення з відбуванням покарання в колонії суворого режиму з конфіскацією майна. Також він позбавлений військового звання.

24 липня стало відомо, що Кабінет міністрів відклав розгляд законопроекту про обмеження пільг депутатів Верховної Ради. Про це журналістам розповіла міністр соціальної політики Наталія Королевська. ЗМІ відзначають, що станом на 23 липня даний законопроект був у порядку денному засідання Кабміну.

«Його (дане питання) не включили до порядку денного», – сказала Королевська.

Міністр підкреслила, що законопроект пройшов узгодження у всіх відповідних міністерствах і відомствах, були враховані всі їхні зауваження і документ було передано до Секретаріату Кабміну. При цьому вона не змогла пояснити, з яких причин він не розглядався на засіданні уряду в середу.

24 липня на виконавчого директора Transparency International Україна Олексія Хмару за проведення мирної акції на вулиці Банковій склали адміністративний протокол. Як повідомили в організації, у середу під Адміністрацією президента відбулася мирна театралізована акція "Пробий стіну бюрократії". Після її завершення представник державної виконавчої служби Печерського району повідомив, що проводити акцію громадські активісти не мали права, адже в Україні діє рішення суду про заборону до кінця року проводити мирні зібрання на вул. Банкова та Лютеранська.

У середу Київська прокуратура закрила кримінальне провадження щодо бездіяльності правоохоронців під час нападу на кореспондента "5 каналу" Ольгу Сніцарчук і фотокореспондента видання "Комерсант" Влада Соделя. Таке рішення прокуратура ухвалила попри те, що раніше у провадженні самі ж слідчі визнали журналістів  потерпілими. Адвокати постраждалих журналістів заявили, що будуть оскаржувати постанову.

У середу стало відомо, що Японія, Китай, США, Туреччина та Україна направили до Світової організації торгівлі скарги на Росію через введення в країні утилізаційного збору на автомобілі. Згідно зі скаргою, якщо Росія не вирішить питання з приводу скарг ЄС та Японії в рамках переговорів протягом 60 днів, ЄС і Японія можуть звернутися до СОТ з проханням примусити Москву змінити закон, в іншому випадку, на країну можуть бути накладені торгові санкції.

Та 24 липня ЗМІ повідомили, що колишній співробітник ЦРУ Едвард Сноуден отримав необхідні документи і зможе вийти з транзитної зони вже найближчим часом. Однак згодом адвокат Анатолій Кучерена, який надає іноземцеві юридичну допомогу, заявив, що від Федеральної міграційної служби Росії досі не надійшла довідка про прийняття прохання Сноудена про тимчасовий притулок, яка стала б для нього тимчасовим посвідченням особи. Відтак Сноуден не може залишити транзитну зону аеропорту.

В той же час прес-секретар Білого дому Джей Карні заявив, що Сполучені Штати вимагають від російської влади роз'яснень з приводу нинішнього статусу екс-співробітника ЦРУ Едварда Сноудена.

Позначки: