НОВИНИ

Японія, США та Україна поскаржилась в СОТ на російський утилізаційний збір

Японія, Китай, США, Туреччина та Україна направили до Світової організації торгівлі скарги на Росію через введення в країні утилізаційного збору на автомобілі. Про це повідомляє РІА Новости, посилаючись на джерело агентства Reuters.

"Якщо Росія не вирішить питання з приводу скарг ЄС та Японії в рамках переговорів протягом 60 днів, ЄС і Японія можуть звернутися до СОТ з проханням примусити Москву змінити закон, в іншому випадку, на країну можуть бути накладені торгові санкції", - йдеться в повідомленні.

Раніше, 9 липня, Росія отримала від Євросоюзу офіційне повідомлення про початок консультацій про правомірність стягування РФ утилізаційного збору на іномарки, проте у сторін з'явиться не одна можливість врегулювати ситуацію в досудовому порядку, оскільки за процедурами СОТ судовий розгляд може відбутися більш ніж через рік.

Утилізаційний збір в РФ наразі сплачується при імпорті нових і старих машин, а виробники, що працюють в РФ, можуть натомість надати владі гарантію безпечної утилізації транспортного засобу в майбутньому.

Ця відмінність викликала заклопотаність Євросоюзу, і наприкінці лютого Мінекономрозвитку РФ оголосило, що російські виробники будуть вносити такі ж платежі, як іноземці. Однак Держдума пішла на літні канікули, а відповідний закон так і не прийнятий.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.