Події 22 квітня: Тимошенко перевезли з лікарні до колонії, у Франції завершився перший тур виборів президента

22 Квітня 2012, 23:59

Державна пенітенціарна служба вивезла  екс-прем'єр-міністра Юлію Тимошенко із центральної клінічної лікарні «Укрзалізниці», в якій вона перебувала з 20 квітня,  назад у Качанівську виправну колонію №54. Близько 13:10 з території лікарні виїхав автобус зі співробітниками міліції й автобус зі співробітниками спецпідрозділу «Беркут».

Пізніше перший заступник міністра охорони здоров'я Раїса Моісеєнко повідомила журналістам, що зранку екс-прем’єр-міністра Юлія Тимошенко відвідали члени медичної комісії Міністерства охорони здоров'я і спеціалісти лікарні. З її слів, лікарі знову запропонували Тимошенко  почати обстеження й лікування, від якого екс-прем’єр відмовилась.

Захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко зазначив, що вкотре подібні дії по відношенню до Тимошенко проводять перед або під час вихідних. «А люди, які хочуть познущатися з Тимошенко, спочатку пропонують їй лікуватися в тюрмі, потім створюють там виставку медичного обладнання, вкладають гроші, ремонтуючи якусь лікарню, говорячи, що створили спеціалізований стаціонар, возять її туди-назад… це виглядає повним абсурдом», – заявив він.

Щодо цього в  Партії регіонів заявили, що влада поводиться стосовно Юлії Тимошенко толерантно і гідно та зробила для неї  все можливе.

У Франції за попередніми даними, оприлюдненими після закриття всіх 65 тис. виборчих дільниць, під час першого туру, соціаліст Франсуа Олланд та чинний президент Ніколя Саркозі виходять у другий тур президентських виборів.

На третьому місці лідер ультраправого «Національного фронту» Марін Ле Пен з 19, 38%. На четвертому – лідер  «Лівого фронту» (коаліція французької Комуністичної партії і Лівої партії) Жан-Люк Меланшон з 10, 58%. На п’ятому –  лідер «Демократичного руху» Франсуа Байру з 9,2%.

Лідер «Лівого фронту» вже закликав своїх виборців голосувати проти чинного президента Ніколя  Саркозі.

За офіційними даними,  явка перевищила прогнози та  досягла 70%, в той час як на президентських виборах 2007 року явка склала 73,6 %.

Згідно з результатами соціологічних опитувань, два головних суперника – чинний президент Ніколя Саркозі та кандидат від соціалістичної партії Франсуа Олланд – можуть розраховувати приблизно на 26-28% голосів у першому турі з незначною перевагою на користь Олланда.

Голосування на французьких заморських територіях відбулося днем раніше.

Другий тур виборів відбудеться 6 травня. У червні у Франції відбудуться парламентські вибори.

Читайте також Без права на фантазію: Саркозі може програти президентські вибори

Стало відомо, що Чехія не збирається ратифікувати угоду між ЄС та Україною, парафування якої відбулось  30 березня. Про це сказав в інтерв'ю Deutsche Welle чеський міністр закордонних справ Карел Шварценберг, перебуваючи на Київському безпековому форумі 20 квітня.

Офіційна Прага не вважає, що на даному етапі Україна відповідає базовим політичним цінностям і правилам євроспільноти, таким як верховенство закону, демократія, розумне управління, громадянське суспільство. Як відомо, Шварценберг був серед п'ятьох міністрів закордонних справ ЄС, які нещодавно опублікували відкритого листа у The New York Times щодо стану демократії в Україні. Коментуючи цілі відкритого листа, чеський дипломат висловив сподівання, що стаття за його співавторства дала «відповідний ефект і стала поштовхом для прискореного розвитку демократії в Україні».

Позначки: