НОВИНИ

За попередніми даними, Саркозі поступається Олланду

Соціаліст Франсуа Олланд та чинний президент Ніколя Саркозі виходять у другий тур президентських виборів у Франції, свідчать попередні дані МВД Франції.

За попередніми даними, оголошеними після закриття всіх виборчих дільниць,  Олланд набирає 27, 59%, Саркозі – 26,55%. Підраховано 19,5  з 44,5 млн. голосів.

На третьому місці лідер ультраправого «Національного фронту» Марін Ле Пен з 19, 38%. На четвертому – лідер  «Лівого фронту» (коаліція французької Комуністичної партії і Лівої партії) Жан-Люк Меланшон з 10, 58%. На п’ятому -  лідер «Демократичного руху» Франсуа Байру з 9,2%.

Лідер «Лівого фронту» вже закликав своїх виборців голосувати проти чинного президента Ніколя  Саркозі.   «Я закликаю вас 6 травня прийти на виборчі дільниці без додних умов, не вимагаючи натомість нічого, та проголосувати проти Саркозі», - сказав Меланош на мітингу в Парижі.

Раніше, агенція Франс Прес з посиланням на одного з лідерів Соціалістичної партії Франції  повідомляла, що партія задоволена попередніми  результатами свого кандидата Франсуа Оланда, який за даними соціологічних опитувань набирає  в першому турі президентських виборів 28-29%.

За словами депутата Орелі Філіппеті, соціалістична партія вважає відмінними такі  результати свого кандидата. «Це дуже добре, це дуже добрий результат в першому турі. Це доводить, що достоїнство, яке привніс у цю кампанію Франсуа Олланд  було винагороджено», - сказала Філіппеті.

Чинний президент, за даними соціологів, набирає 24-26%. За даними Франс Прес, його штаб досі не прокоментував  дані соціологічних опитувань.

Агенція відзначає, що Саркозі може стати першим президентом П’ятої республіки, який не буде лідером першого туру голосування.

За офіційними даними,  в другій половині дня явка сягла 70%, в той час як на виборах 2007 року явка склала 73,6 %.

Як повідомлялось, станом на 12:00 за місцевим часом явка виборців у першому турі президентських виборів у Франції склала 28,29%, що відповідає приблизно 15 млн. осіб.

Читайте також: Без права на фантазію: Саркозі може програти президентські вибори

Підсумки голосування в першому турі виборів стануть відомі відразу після закриття виборчих дільниць сьогодні ввечері.

Другий тур виборів призначено на 6 травня.

У червні у Франції відбудуться парламентські вибори.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.