Події 20 травня: скасування гей-параду в Києві, саміт НАТО в Чикаго, Україна вшановувала жертв політрепресій

21 Травня 2012, 00:30

У неділю, 20 травня, представники сексуальних меншин відмовилися проводити парад у Києві. Захід мав відбутися біля станції метро "Дніпро". Однак, коли організатори прибули на місце, то побачили приблизно 1,5 тисячі козаків. Вони стояли з хоругвами та російськими триколорами. Жж-співтовариство ЛГБТ-Грані, з посиланням на голову оргкомітету Міжнародного форуму-фестивалю ЛГБТ "Київ-Прайд 2012" Тараса Карасійчука повідомило, що гей-парад перенесли. Водночас, організатори вирішили публічно не повідомляти про місце проведення заходу. Оскільки, за їх словами, безпека учасників має бути «на першому місці».

В цей же час, у соціальних мережах противники параду розпочали набір "міцних чоловіків" для розгону ходи. Також було побито організатора заходу. 

20 травня на півночі Італії сталося кілька потужних землетрусів. Перший з них відбувся вночі. В результаті підземних поштовхів постраждали історичні пам’ятки, промислові об’єкти й житлові будинки. Загинуло 6 осіб, ще 50 отримали поранення, майже 3 тисячі людей було евакуйовано. Згодом, вдень, стався землетрус меншої сили, який зруйнував пошкоджені нічними поштовхами будівлі. Повідомляється, що землетрус відчули не лише на півночі країни, але й у північно-східному регіоні Апеннін, поблизу Венеції й навіть у Мілані.

У неділю в Чикаго стартував один з найбільших за всю історію самітів НАТО. У зустрічах високого рівня, що відбуватимуться 20-21 травня, візьмуть участь приблизно 60 голів держав, урядів та міжнародних організацій. Україну представлятиме делегація на чолі з президентом Віктором Януковичем. Очікується, що головним питанням саміту буде безпека в Афганістані. Крім того, учасники зустрічей мають ухвалити низку документів, пов’язаних з цією країною. Також планується схвалити нову концепцію «Інтелектуальної оборони», за задумом якої в Європі почне діяти система протиракетної оборони.

Та у неділю, 20 травня, в Україні відбулися урочисті й жалобні заходи з нагоди Дня пам’яті жертв політичних репресій. Згадували загиблих в Івано-Франківську, Луганську, Херсоні та інших містах. В урочистостях брали участь як провладні, так і опозиційні сили. Відбувалися громадянські панахиди та молебни, які відправили священики УГКЦ, УПЦ-КП, УАПЦ. Крім того, у Львові відбулося освячення надгробного пам’ятника 26 дітям, убитим комуністичним режимом у 1949–1951 роках у в’язницях міста. До співвітчизників звернувся й президент країни, закликавши українців вшанувати пам’ять жертв тоталітарного сталінського режиму.

Позначки: