НОВИНИ

В Україні вшанували пам’ять жертв політичних репресій

У низці міст України в неділю відбулися урочисті й жалобні заходи з нагоди Дня пам’яті жертв політичних репресій. Урочистості відбулися в Івано-Франківську, Луганську, Херсоні та інших містах.

В Івано-Франківську керівники обласної і міської влади, громадськість міста, молодь і делегації з усіх районів Прикарпаття зібралися у меморіальному комплексі «Дем’янів Лаз», щоб пом’янути жертв комуністичного терору, яких розстріляли органи НКВС у Станіславській (Івано-Франківській) тюрмі на початку 1941 року. Поминальну панахиду відправили священики УГКЦ, УПЦ-КП, УАПЦ. Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих.

Після поминальних заходів усі охочі побували в музеї «Дем’янів Лаз», в якому ознайомилися з новими експонатами-документами про репресії на Прикарпатті.

У Луганську мітинг-реквієм, присвячений пам’яті жертв політичних репресій, провели у сквері Пам’яті опозиційні сили – ВО «Батьківщина», «Фронт змін», ВО «Свобода». Перед початком мітингу-реквієму представники УПЦ-КП і УГКЦ спільно відслужили молебень біля пам’ятного знаку жертвам політичних репресій.

У резолюції мітингу учасники засудили тоталітарний і авторитарний режими, які були на українській землі в роки радянської влади, і висловили обурення «політикою олігархічно-кланової антинародної влади в сучасній Україні, яка, живучи «за поняттями», послідовно обмежує громадянські та політичні права і свободи».

У Херсоні біля монументу жертвам тоталітарних режимів зібралися вшанувати пам’ять загиблих представники місцевої влади та опозиційних сил. Мітингові не завадила навіть сильна злива з грозою і градом. Перед присутніми виступив заступник голови Херсонської облдержадміністрації Михайло Мельник. Панахиду за жертвами тоталітаризму провів священик УПЦ-КП.

Також відбулася громадянська панахида на Дніпропетровщині, на місті поховання тисяч жертв сталінізму, за участі представників і влади, і опозиції. Також у Львові відбулося освячення надгробного пам’ятника 26 дітям, убитим комуністичним режимом у 1949–1951 роках у в’язницях міста.

У Києві об’єднана опозиція, ще в суботу, вшанувала пам’ять жертв політичних репресій біля меморіалу «Биківнянські могили» під Києвом.

День пам’яті жертв політичних репресій – щорічний національний пам’ятний день в Україні, який відзначається у третю неділю травня.