Події 2 жовтня: протести під Київрадою, у Росії українця з Greenpeace звинуватили у піратстві

3 Жовтня 2013, 00:45

2 жовтня у Києві опозиційні партії провели акцію протесту проти засідання київської міської ради під будівлею КМДА. Від самого ранку  міліція взяла Київраду під посилену охорону. Ззовні будівлі та всередині перебували бійці «Беркуту». На мітинг зібралося приблизно тисяча людей, які вимагали призначення виборів мера та міськради.

В той же час народні депутати намагалися потрапити у будівлю КМДА, однак їх не пропустила міліція.

Згодом між бійцями спецпідрозділу «Беркут» та учасниками акції відбулися сутички. Правоохоронці застосували сльозогінний газ.

Згодом стало відомо, що прокуратура відкрила чотири кримінальні провадження. Одне – відкрито прокуратурою Шевченківського району за заявою народних депутатів з перешкоджання їхній законній діяльності (ч. 1 ст. 351 КК).

Ще два кримінальних провадження відкрито за заявами працівників міліції у зв'язку з чиненням їм опору (ч. 2 ст. 342 КК). Одне провадження розслідується за фактом грубого порушення громадського порядку – хуліганства (ч. 1, ст. 296).

Розслідуванням цих трьох кримінальних проваджень займається Шевченківське райуправління міліції.

Крім тог у провадженні міліції Шевченківського району перебувають ще 5 протоколів, складених стосовно учасників акції за адміністративні порушення – дрібні хуліганства.

У свою чергу Київрада під час засідання внесла зміни до бюджету, Програми соціально-економічного розвитку столиці на 2013 рік та передала у сферу управління міліції та прокуратури низку приміщень комунальної власності.

 В той же час Київський апеляційний адміністративний суд відмовився скасовувати постанову Окружного адміністративного суду міста Києва про легітимність повноважень міських депутатів Києва та легітимність роботи Київської міської ради за скаргою народного депутата від фракції «Батьківщина» Олександра Чорноволенка та групи громадян. 

2 жовтня стало відомо, що Кабінет міністрів встановив норму, згідно з якою торговельні підприємства, що відмовили покупцю у розрахунку за товар з використанням платіжної картки, можуть бути оштрафовані в розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів (8,5 тис грн). Відповідну постанову про внесення змін до Положення про порядок накладення та стягнення штрафів прийнято на засіданні Кабміну 2 жовтня.

"Документ передбачає, що у разі відмови споживачу у наданні послуги, в даному випадку – неможливість розрахуватися за товари або послуги електронними засобами платежу, вводиться нова норма адміністративної відповідальності. А саме, за обмеження або відмову в реалізації прав споживачів щодо можливості розраховуватися платіжними картами, на суб'єкти господарювання накладається стягнення у вигляді штрафу в розмірі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян", – йдеться у повідомленні прес-служби Кабміну.

У середу прес-служба Генеральної прокуратури повідомила про відкриття кримінального провадження "за фактом несанкціонованого втручання в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем та комп'ютерних мереж Міністерства юстиції, що призвело до припинення функціонування 12 державних і єдиних реєстрів інформаційної мережі". Міністерство юстицію ж повідомило, що в результаті втручання "якість і повнота реєстрів не постраждали". У міністерстві також додали, що доступ до держреєстрів буде відновлений 3 жовтня.

2 жовтня українському коку Руслану Якушеву, якого затримали разом з іншими активістами Greenpeace в Росії, висунули звинувачення у піратстві. Про це повідомила сама організація на свої сторінці у Twitter.

До цього аналогічні звинувачення уже були пред'явлені ще шістьом активістам природозахисної організації. Максимальний термін покарання за пред'явлені звинувачення у Росії передбачає 15 років ув'язнення.

Між тим, цього дня понад 60 активістів Greenpeace по всій Німеччині провели акцію протесту проти затримання активістів у Росії. Грінпісівці атакували 21 заправку Газпрому у Німеччині. Вони протестують також проти планів нафтових компаній Росії проводити видобуток нафти в Арктиці.

У середу Кабінет міністрів схвалив можливість приєднання України до угоди про узгоджену політику в галузі технічного регулювання санітарних та фітосанітарних заходів Євразійського економічного співтовариства.

"Сьогодні на засіданні уряд схвалив можливість приєднання до Угоди про проведення узгодженої політики в галузі технічного регулювання санітарних та фітосанітарних заходів Євразійського економічного співтовариства від 25 січня 2008 року" , – повідомив перший заступник міністр економічного розвитку і торгівлі Анатолій Максюта.

Міністр зазначив, що це політичне рішення, і що Україна спочатку визначить перелік тих міжнародних угод, які діють в Митному союзі, до яких вона хотіла б приєднатися, після чого будуть проводитися консультації з міжнародними партнерами.

Також Максюта повідомив, що уряд на сьогоднішній день вже веде роботу щодо приєднання до 16 таким угод.

Та у середу стало відомо, що на час призупинення роботи уряду Сполучених Штатів Америки посольство США в Україні теж скорочує свою роботу. Водночас консульський відділ посольства працюватиме. Про це йдеться у повідомленні посольства у мережі Facebook.

«На час призупинення роботи уряду США посольство скорочує і свою – у т.ч. спілкування в соцмережах. Не прощаюся, але кажу «побачимося пізніше», – йдеться у повідомленні від імені посла США Джеффрі Пайетта.

При цьому наголошується, що консульський відділ посольства продовжує працювати.

«Видача віз та послуги американським громадянам за кордоном будуть надаватися й надалі, адже вони фінансуються з платні, що стягується за них», – йдеться у повідомленні.

Позначки: