Події 2 червня: атака терористів на прикордонників у Луганську, ЦВК визнало Порошенка президентом

3 Червня 2014, 00:25

В ніч на 2 травня близько 500 терористів атакували управління Луганського прикордонного загону.

Під час штурму бойовики використовують не тільки міномети, гранатомети, кулемети та автомати, але й улюблену «російську» тактику – здійснюють обстріл прикордонного загону з житлових квартир, дахів будинків, при цьому використовують мешканців як "живий щит".

Нагадаємо, що за інформацією керівника Центру військово-політичних досліджень Дмитра Тимчука, серед терористів п'ятеро загиблих та вісім поранених. 

З боку українських прикордонників, за даними Тимчука, – сім поранених, троє з них у важкому стані.

У Держприкордонслужбі, водночас, повідомили про порушення зв'язку із силовиками.

Ввечері керівник медіавідділу АТО Владислав Селезньов повідомив, що бій прикордонників із терористами в Луганську завершився. За його словами, до заблокованих силовиків направили підрозділ спецназу. У Держприкордонслужбі ж повідомили, що наземне підкріплення біля будівлі не помітили.

2 травня Центральний банк Росії ухвалив рішення про припинення діяльності на території Криму і Севастополя 10 українських банків. Як повідомили, робота фінустанов припинена у зв'язку з невиконанням зобов'язань перед кредиторами (вкладниками).

Йдеться про такі установи як банк "Південний" (Одеса), "Укргазбанк" (Київ), "Хрещатик" (Київ), "Український інноваційний банк" (Київ), "Державний експортно-імпортний банк України", Фінбанк (Одеса), "Південкомбанк" (Донецьк), "Єврогазбанк" (Київ), "Піреус Банк МКБ" (Київ), "Брокбізнесбанк" (Київ).

У понеділок відбувся черговий раунд переговорів за участі європейського комісара з енергетичних питань Гюнтера Еттінгера, міністрів енергетики України і Росії Юрія Продана і Олександра Новака почалися у другій половині понеділка в Брюсселі.

Так, глава Газпрому Алєксєй Міллєр заявив, що Росія і Україна домовилися не вирішувати газові суперечки через Стокгольмський суд.

Водночас  єврокомісар з енергетики Гюнтер Еттінгер повідомив, що Нафтогаз і Газпром переглядають заднім числом ціни поставок газу в квітні і травні 2014 року.

"Ціна буде вище 350 доларів і нижче 380 доларів. Решта – питання переговорів", – заявив Еттінгер.

Цього ж дня Міністерство енергетики Російської Федерації підтверджує надходження від України $786,4 млн як погашення боргу за газ за лютий і березень.

2 червня стало відомо, що у квітні зовнішній борг збільшився на 0,03%, або на 0,008 млрд доларів, становивши на 30 квітня 27,795 млрд доларів (проти 27,786 млрд доларів на 31 березня).

Між тим, Національний банк продовжив обмеження продажу банками готівкової іноземної валюти фізичним особам обсягом до 15 тисяч гривень на день (в еквіваленті) до вересня. 

Крім того, НБУ обмежив суму коштів, які можна знятти з гривневих рахунків до 150 тисяч гривень на день.

2 червня Центральна виборча комісія визнала Петра Порошенка президентом України, обраним на дострокових виборах 25 травня.

Відповідний протокол було підписано о 17 годині 14 хвилин. Після чого голова ЦВК Михайло Охендовський зачитав остаточні дані щодо голосування і о 17.22 оголосив переможцем Порошенка.

2 червня головних редакторів газет "Вечірній Донецьк" та "Донбас", а також одного із їх заступників терористи вивезли в невідомому напрямку.

Згодом журналістів відпустили. За їх словами, бойовиків невлаштовувало те, що в газетах неправильно відображаються події, що відбуваються на Донбасі. Зокрема, журналістам закидали недостатнє висвітлення діяльності "ДНР".

За словами журналістів газет «Донбас» і «Вечірній Донецьк», вони серйозно побоюються за своє життя.

Згодом стало відомо, що газета "Донбас", як і «Вечірній Донецьк», призупинила свою діяльність.

Та 2 травня іспанський король Хуан Карлос відрікся від престолу на користь сина після 39 років правління.

Позначки: