Події 17 травня: Янукович створив Конституційну асамблею, медики визнали, що Тимошенко не можна везти в суд, двом українським заводам дозволили відновити поставки сирів до Росії

18 Травня 2012, 00:11

Президент Віктор Янукович утворив Конституційну асамблею, головною метою якої є підготовка законопроектів про внесення змін до Конституції України. Керівником її став Леонід Кравчук. До її складу увійшло 94 особи.

Крім цього, Янукович зустрівся зі співдоповідачками моніторингового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи Майліс Репс та Маріеттою де Пурбе-Лундін. Під час зустрічі він заявив, що у 2012 році в Україні повинні пройти чесні й демократичні парламентські вибори. А також відзначив позитивну динаміку у вирішенні всіх питань, які стосуються співпраці України та Парламентської Асамблеї Ради Європи.

За підсумками зустрічі представниці ПАРЄ заявили, що не обговорювали питання лікування екс-прем’єра Юлії Тимошенко, з якою зустрічалися напередодні, за кордоном ані з нею, ані на зустрічі з Януковичем. Водночас, за їх словами, президент висловив готовність всіляко сприяти лікуванню Тимошенко в аргументації потрібних процедур чи медичних експертиз належного рівня.

Марієтта де Пурбе-Лундін і Майліс Репс також зустрілися з дружиною екс-міністра внутрішніх справ Іриною Луценко та адвокатом Ігорем Фоміном. За словами дружини екс-міністра, європейські гості були шоковані фактом укриття такої хвороби від Луценка та його родини.

Комісія Міністерства охорони здоров'я визначила, що Тимошенко не може брати участь у судовому засіданні 21 травня, де розглядатиметься справа за обвинуваченням її в зловживанні на посаді керівника корпорації «Єдині енергетичні системи України». За словами медиків, спостерігається певна позитивна динаміка перебігу хвороби Тимошенко, вона отримує лікувальне харчування, і переривання лікувального процесу може погіршити всі досягнення, які є на сьогодні.

Верховна Рада визначила правила етичної поведінки для осіб, уповноважених виконувати функції держави або місцевого самоврядування, при виконанні ними посадових повноважень. А також ухвалила кілька законопроектів у першому читанні. Зокрема, щодо врегулювання формування реєстру вкладників Ощадбанку СРСР, змін до Закону України «Про рекламу» (щодо реклами алкогольних напоїв та пива), виведення оборонного комплексу зі сфери дії Закону «Про держзакупівлі».

Провладна більшість Верховної Ради також погодилася позбавити себе як законодавчого органу повноважень щорічно визначати бюджетну політику і затверджувати програми економічного і соціального розвитку країни на наступний рік. Також Рада фактично погодилася прирівняти до Конституції щорічні послання Януковича до парламенту.

У той же час, стало відомо, що опозиція провела власне розслідування історії з придбанням Чорноморнафтогазом двох бурових установок за корупційною схемою і буде вимагати покарання причетних до цього осіб на міжнародному рівні. Зібрані документи за підписом Тимошенко будуть направлені до FATF та інших відповідних організацій.

Керівника союзу «Громадянський опір» Олександру Кужель 7 годин допитували у Генеральній прокуратурі України як свідка у кримінальній справі про вбивство у 1996 році народного депутата Євгена Щербаня. Як відомо, Генеральна прокуратура поновила розслідування кримінальної справи за фактом вбивства депутата Верховної Ради Євгена Щербаня.

Щодо цієї справи висловився депутат Верховної Ради від фракції Блоку «Наша Україна – Народна Самооборона» Геннадій Москаль. Він повідомив, що сина Євгена Щербаня примусили оприлюднити в ЗМІ заяву про причетність Юлії Тимошенко до вбивства його батька в обмін на нерозголошення інформації про його стосунок до вбивства мешканця Донецька під час полювання.

Прокуратура Києва пообіцяла провести всебічне додаткове розслідування справи в обвинуваченні інспектора Шевченківського районного управління міліції Києва Сергія Приходька й міліціонера Сергія Коваленка в перевищенні службових повноважень при затриманні студента Ігоря Індила, який згодом помер від черепно-мозкової травми в камері попереднього ув'язнення. Як повідомлялося, 14 травня Апеляційний суд Києва направив цю справу на додаткове розслідування в прокуратуру Деснянського району Києва.

Військова прокуратура Центрального регіону України разом із військовою контррозвідкою Служби безпеки України викрили злочинну схему викрадення вогнепальної зброї, а саме понад 80 кулеметів Калашнікова протягом 2010-2011 років. Збитки держави становлять понад 1,15 млн. грн. За даним фактом військова прокуратура Центрального регіону України порушила кримінальну справу.

Трудовий колектив УНІАН вимагав повернення на посаду головного редактора Олександра Харченка і заявляв про випадки цензури, які допустило нове керівництво. Пізніше Харченко повідомив, що президент інформагентства, чинний голова Національної Спілки журналістів України, Олег Наливайко в телефонній розмові сказав, що поновить його на посаді.

Позначки: