Події 17 листопада: мітинг за євроінтеграцію у Львові, інавгурація нового президента Грузії та авіакатастрофа в Росії

18 Листопада 2013, 00:52

У центрі Львова 17 листопада приблизно тисяча людей взяли участь у віче на підтримку євроінтеграції України. Акція відбулась на площі перед пам’ятником Тарасу Шевченку. Учасники віче тримали в руках транспаранти "Геть від Москви!", "Час позбутися совка!", "Наш вибір – Об'єднана Європа!", "Європа – так, ні – сибірський барак!".  На початку мітингу учасники розгорнули під гімн України великий прапор ЄС, який тримали впродовж всього мітингу.

В той же час в Івано-Франківську близько трьохсот людей прийшли на скорботне віче біля пам’ятника 27 членам ОУН, яких розстріляли нацисти під час Другої світової війни.

ЗМІ повідомили, що колишній бізнес-партнер Павла Лазаренка Петро Кириченко планує відсудити майно в однієї з офшорних компаній Костянтина Григоришина – віргінської Dastime Group LTD. У разі успіху Кириченко зможе отримати майже $300 млн .

Хакери групи Anonymous заявили, що отримали доступ до інформації Державної митної служби України, яка зберігалась на сервері customs.gov.ua.

 Жіноча збірна України достроково гарантувала собі золоті медалі чемпіонату Європи з шахів серед жінок, який проходить у Варшаві. У передостанньому – восьмому – турі українки перемогли збірну Вірменії з рахунком 3:1, набравши вже 15 командних очок (сім перемог і одна нічия – із збірною Грузії).

У Грузії переможець президентських виборів, представник правлячої коаліції "Грузинська мрія" Георгій Маргвелашвілі склав присягу президента країни. Інавгурації відбулась у Тбілісі в дворі старої будівлі парламенту. На церемонію прибули  53 делегації з різних країн і міжнародних організацій – понад  200 зарубіжних гостей серед 900 присутніх. Серед них голова Литви Даля Грібаускайте, яка представляла ЄС, адміністратор Агентства США з міжнародного розвитку ( USAID) Раджив Шах. Представники Росії на інавгурації не були присутні у зв'язку з відсутністю дипломатичних відносин між двома країнами.

 Українську делегацію очолив віце -прем'єр-міністр Олександр Вілкул. Під час двосторонньої робочої зустрічі  після інавгурації урядовець заявив, що Київ зацікавлений в збільшенню товарообігу з Тбілісі та  реалізації спільних проектів в енергетичній, транспортній та інфраструктурній галузях.

В той же час президент Литви  Даля Грібаускайте закликала нову владу Грузії «не повторювати помилку України» та  не використовувати помсту як зброю проти членів попереднього уряду.

Вже екс-президент Грузії Михаїл Саакашвілі у ніч перед інавгурацією Маргвелашвілі  опублікував на своїй сторінці у соціальній мережі Facеbook прощальний відеоролик під назвою "Моя Грузія", в якому зібрані архівні кадри  з історії країни останніх років, у тому числі серпневої війни 2008 року. Також є відео зустрічей Саакашвілі із зарубіжними лідерами і простими людьми, його виступ на сцені під час Помаранчевої революції в Києві.

 Заступник міністра закордонних справ Вірменії Шаварш Кочарян заявив, що Єреван до лютого 2014 року буде практично готовий до підписання договору про приєднання до Митного союзу і Єдиного економічного простору.  Він також висловив сподівання, що  Вища Євразійська економічна рада 19 грудня схвалить "дорожню карту" приєднання Вірменії до МС.

У Росії  в аеропорту Казані при посадці розбився літак Boeing-737 авіакомпанії "Татарстан", який виконував рейс з Москви. Згідно з попередніми даними, загинули  44 пасажири та 6 членів екіпажу. Серед загиблих – старший син президента республіки Татарстан, 23-річний Ірек Мінніханов. 18 листопада в республіці оголошено  днем жалоби у зв’язку з авіакатастрофою.

У Москві на Червоній площі восьмеро активістів вийшли на акцію протесту з трьома банерами: "Мою країну захопили вороги", "Опирайся" та "Всіх не пересаджаєте". Після цього їх затримала поліція.

У Чилі 17 листопада пройшли президентські та парламентські вибори. Уперше в історії країни участь у голосуванні не була обов'язковою для 13 мільйонів громадян, які володіють правом голосу. Окрім нового глави держави,  чилійці обирали  120 депутатів і 20 з 38 сенаторів Національного конгресу.

Позначки:

читати ще